Daily Archives: 01/03/2019

Орифлеим ги претставува НОВИ Colour Stylist Ultimate Кармини!

Одличен кармин може да направи да се чувствуваш неверојатно, тогаш зошто да не го користиш најдобриот? The ONE е најголемиот бренд за шминка на Орифлеим, кој има производи што овозможуваат прекрасни резултати. Неговите производи се во чекор со последните трендови ...

Read More »

Тренд на неделата: Фустан од Springfield

Пролетта веќе ни пристигна со Springfield. За тренд на неделата нашиот избор е фустан со цветен принт од Springfield во кој ќе ја дочекаме пролетта, а со задоволство ќе го носиме во преодната сезона и во потоплите денови. Достапен е во продажба ...

Read More »

Тантела – за храби и софистицирани девојки и жени

Префинето, нежно и романтично. Тантелата или таканаречената чипка е тренд кој опстојува со години и е признаен од многу генерации на жени – горди сопственички на чипкани модни парчиња во својот гардеробер. Овој материјал е неизбежен, особено со доаѓањето на ...

Read More »

ЖЕНИТЕ ЗАЕДНО – Хумана иницијатива на Women’secret

Women Together (Жените Заедно) e иницијатива на шпанскиот бренд Women’secret, која работи под мотото дека малите нешта кои секоја од нас ги прави, всушност имаат огромно влијание и не само што нè поврзуваат туку може да направат и значителни промени. ...

Read More »

Инспиративни модни изгледи од париската улична мода

Барате инспирација за дневни модни комбинации? Додека на модните ревии се презентираа колекциите на луксузните модни марки за време на Модната недела во Париз, париската улична сцена ни покажа што е во тренд и како да ги комбинираме модните парчиња. ...

Read More »

 Што ни носи & Other Stories за пролет 2019

Модната марка & Other Stories го лансираше новиот тренд водич насловен Return to Splendor презентирајќи ги пролетните модни изгледи. Со пролетната колекција & Other Stories не враќа на ретро стилот. Модната марка во сопственост на H&M, овојпат се фокусира на дневните модни ...

Read More »

Десет медали за вината на „Тиквеш“ и „Домен Лепово“ на натпревари во Германија и Сингапур

Нов успех на врвни македонски вина во светски рамки Нов забележителен успех постигнаа вината на „Тиквеш“ и „Домен Лепово“ на првите два годинешни престижни вински натпревари што се одржуваат во Европа и Азија. На годинешното пролетно оценување на вината во ...

Read More »

Овој март, четврто издание на FASHION & LIFESTYLE EXPO!

20-22 март 2019, Македонска Опера и Балет Пролетна возбуда. Нови почетоци. Разигрување на духот и целосен пролетен хедонизам… #Градот повторно се буди! Овој март, традиционално ќе биде одбележан од единствениот lifestyle настан во нашата околина кој ја слави уметноста, неконвенционалноста ...

Read More »