Daily Archives: 05/03/2019

Префинети понуди за одбележување на борбата за еманципација

Интернационалниот Ден на жената – 8 Март, е симбол на женската еманципација и континуирана борба за повеќе права. Токму поради тоа, хотелот DoubleTree by Hilton Skopje за овој ден подготви специјални изненадувања за сите силни и префинети жени кои сакаат ...

Read More »

„АЛАДИНОВА ЛАМБА“ – нов инстант лоз на Државна лотарија на Македонија

Државна лотарија на Македонија ја најавува најновата возбуда наменета за играчите на инстант лотарија, под име АЛАДИНОВА ЛАМБА. Лозот АЛАДИНОВА ЛАМБА нуди две интересни игри и до шест шанси за добивка. Игрите се независни една од друга и играчот може ...

Read More »

Ти треба идеја за подарок за 8ми март?

8-ми март, денот на жената, денот на изедначување на нејзините права, денот на нејзината храброст! Овој празник се слави уште од почетокот на 20-от век, каде со голем број на протести било побарано вреднување на правата на жените во споредба ...

Read More »

Нов пролетен парфем од Laura Biagotti

Познатата козметичка куќа Laura Biagotti оваа пролет ни носи нов цветен парфем. Првата верзија која доживеа невиден светски успех е издадена во 1994 година, потоа следуваше Laura Rose во 2009, a сега ни стигнува Laura Tender. Станува збор за пролетен мирис ...

Read More »

Програма низ призмата на #Градот: Што нуди Fashion & Lifestyle Expo ’19?

Се ближи 20ти Март, а со тоа и почетокот на четвртото издание на Fashion & Lifestyle Expo! Фоајето на Македонската Опера и Балет уште еднаш ќе биде исполнето со бројни презентации и настапи чии приказни се вртат околу едно главно ...

Read More »

Холивудските актери се збогуваат со Лук Пери

Холивудските актери преку социјалните мрежи се збогуваат со американскиот глумец Лук Пери кој почина вчера од масивен срцев удар, на возраст од 52 години. Лук Пери беше познат по улогата на Дилан во популарната телевизиска серија Беверли Хилс 90210. Глумеше ...

Read More »

H&M Studio, поглед на пролетните модни парчиња

H&M  ја претстави очекуваната колекција H&M Studio за пролет/лето 2019. Во продажба ќе биде достапна од 11-ти март. За официјалниот „lookbook“ , шведската модна куќа ја ангажираше Ана Еверес. Убавицата позира пред објективот на Лаклеб Бејли, во дневни и ноќни ...

Read More »