Daily Archives: 06/03/2019

Timberland го преставува моделот Brooklyn, патики инспирирани од ретро стилот

Оваа сезона, Timberland го претставува Brooklyn, модел инспириран од ретро стилот како потсетување на автентичната ДНК на брендот. Направени за вљубениците во 90-тите, патиките Brooklyn се уште едно дополнување во палетата на брендот, производ наменет за авантури на отворено, без ...

Read More »

Направете домашно Toblerone по едноставен рецепт

Toblerone е една од најобожуваните чоколади, а кога ќе го подготвите дома задоволството е уште поголемо. Потребни намирници – 300 грама чоколада, 300 грама лешници, 3 јајца, 300 грама путер, 300 грама бисквити, 300 грама шеќер. Подготовка Карамелизирајте 200 грама ...

Read More »

3 модели на балетанки од GEOX со кои зачекоруваме во пролетта

Секогаш лесни за носење од утро до вечер, балетанките се обувки без кои не можеме и оваа пролет. А во GEOX најдовме неодоливи модели во нежни нијанси кои лесно се комбинираат со останатиот дел од гардеробата. Пролетната колекција на GEOX пристигна и ...

Read More »

Диета со пилешко, брза и ефикасна

Основна намирница во пилешката диета е претпоставувате веќе, пилешкото месо. Диетата се држи 7- до 14 дена, а со неа ќе загубите 5 до 7 килограми. Предноста на оваа диета е и во тоа што е добар елиминатор на целулитот ...

Read More »

Неколку занимливости за маскарата

Маскарата е денес еден од најупотребуваните производи од декоративната козметика. Но нејзината еволуција е прилично долга, за да го добие обликот кој денес го познаваме. Првата маскара е измислена пред околу 170 години. 1.  Првата маскара била измислена од страна ...

Read More »

Претставена последната колекција на Карл Лагерфелд за Шанел, емоции на модната писта

Во составот на париската модна недела, прикажана е последната колекција на неодамна починатиот дизајнер Карл Лагерфелд за француската модна куќа Шанел. Лагерфелд во Шанел помина повеќе од три децении, обележувајќи цела една ера не само за Шанел, туку воопшто во ...

Read More »

Пролетни парчиња од BERSHKA во маслинесто-зелена нијанса

Пролетта е пред нас, па време е да погледнеме какви ќе бидат модните трендови за сезоната. Еден од модните трендови е секако маслинесто-зелената боја. Значи, ќе ја носиме оваа боја во различни „кежаул“ варијанти. А BERSHKA во пролетната колекција ни нуди ...

Read More »