Daily Archives: 09/03/2019

Неделен хороскоп (11ти до 17-ти март): Топ знаци на неделата – Овен и Риби

Оваа недела планетата Меркур го напушта знакот на Риби и влегува во Овен, предвидени се убави денови за сите огнени знаци, а пречки за Јарците, Вагите и Раковите. А вие, во кој знак сте родени? Прочитајте што ви предвидуваат ѕвездите ...

Read More »

Кој е Николас Лефевре, новата љубов на Моника Белучи?

По бракот со Винсен Касел кој траеше 19 години и во кои се родија две деца, италијанската глумица Моника Белучи најде нова љубов. Неодамна Белучи беше фотографирана со новата љубов – 18 години помладото момче Николас Лефевре.  Двојката е фотографирана ...

Read More »

Поглед на комплексот „Куќичка на дрво“ кој наскоро се отвора во Италија

Фантастичниот комплекс насловен Куќичка на дрво наскоро ќе биде отворен, а се наоѓа на Доломитите во Италија. Станува збор за планински проект зад кој стои миланското архитектонско студио Peter Pichler Architecture, а кој ќе биде во функција на луксузно туристичко сместување. ...

Read More »

Prada Candy Night – нов пролетен парфем од Прада

Колекцијата Candy на Прада содржи неколку парфеми, а сега ни пристигнува и новиот -Prada Candy Night кој претставува вистинско пролетно освежување. За разлика од претходните парфеми, карактеристични по веселоста и разиграноста, новиот парфем има посериозна нота – содржи ноти од ...

Read More »

Новиот Porsche Taycan веќе има 20 000 купувачи

Првиот, чисто електричен, спортски автомобил од Porsche, Taycan стекна големо внимание насекаде низ светот. Возилото нема да биде претставено на јавноста до септември и неговиот финален дизајн сеуште е непознат. Но сепак, повеќе од 20.000 луѓе ширум светот имаат сериозен ...

Read More »