Дневни архиви: 11/03/2019

Пролетната колекција на Zara ни носи модели инспирирани од Африка

Модната марка Zara го објави новиот едиторијал насловен Spice Trail. Главно лице е моделот Еди Кемпбел, а инспирацијата за колекцијата е северниот дел на Африка кадешто е с нимена и фотосесијата. Колекцијата дизајнирана за пролет/лето 2019 се фокусира на релаксирани модели ...

Повеќе »