Daily Archives: 12/03/2019

На 24-ти март во Градски парк во Скопје ќе се одржи Хуманитарна трка за деца со Даунов синдром

Мечувалечки клуб Ескрим оваа година, по трет пат, ќе ја организира Хуманитарната трка за деца со Даунов синдром. Истата ќе се одржи во Градски парк во Скопје во недела, 24-ти март, со почеток во 11 часот. Секоја година сѐ повеќе ...

Read More »

Како изгледа диетниот режим на Бијонсе

Како изгледа толку секси? Бијонсе отворено проговори за својата диета во емисијата „Добро утро Америка“. Пејачката призна дека има големи проблеми со варирање во телесната тежина и за да изгледа привлечно мора да воведува конкретни диетни програми. „Не сум од ...

Read More »

Еве каде да си купите чевли и сандали со змијски принт (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Змијскиот принт продолжува да биде актуелен и оваа година. Во пролетната понуда на дизајнерските и „хај стрит“ модни марки најдовме голем избор на модели на чевли со змијски принт. Акцентот е на папучите-сандали и на сандалите со ремче, но може ...

Read More »

Пролетните чанти од Bershka никако не се здодевни!

За пролетната сезона модната марка Bershka ни носи нова колекција на чанти по пристапни цени. Каква чанта да одбереме за оваа пролет/лето? Дизајнерите од Bershka ни сугерираат дека оваа сезона се „ин“ помалите и женствени чантички. Посебно се форсираат светлите нијанси ...

Read More »

Дејан Мачуков: “Убавината се крие во природата! Таа е неисцрпен извор за еден уметник”

Природата била инспирација за сите големи сликари, па и за вас е извор на инспирација.  Што гледате што ,,обичното око“ не може да го види ?  Уште како мал почувствував некаква посебна поврзаност со природата целото детство го поминав надвор, имав доживеано многу интересни моменти во ...

Read More »

5 правила како да се испере во машина јакна со пердуви, без да ја уништите

Сезоната на потопли денови е пред нас, па полека ги пакуваме јакните за да ги сместиме во „зимскиот“ дел од гардероберот. Убаво е кога претходно јакната ќе ја испереме, пред да ја спакуваме и „одложиме“ за следната сезона. Но, како ...

Read More »