Daily Archives: 13/03/2019

Намирници кои не треба да ги јадеме за појадок

Појадокот е најважниот оброк во денот, до тука сме на чисто. Но, дали што сакаме може да јадеме за појадок? Утринскиот оброк му дава на организмот енергија и го контролира нивото на шеќер, само доколку сме разумни во изборот на ...

Read More »

Три ефикасни рецепти со лимон против целулит

Три ефикасни рецепти кои помагаат во борбата против упорниот целулит. Лимон и мед Помешајте сок од половина лимон, 5 лажици мед и 2 лажици морска сол. Со добиената смеса тријте ги критичните делови од телото кадешто е појавен целулитот. Освен ...

Read More »

Карфиол во сос од кашкавал

Ако го сакате карфиолот, тогаш комбинацијата со растопен кашкавал мора да ја пробате. Самата подготовка на ова јадење трае 20-на минути, а количината е доволна за шест порции. Намирници – 2 главици карфиол, 100 грама путер, 50 грама брашно, 600 ...

Read More »

Здрава зелена напивка за младешки изглед

Тајната на младешкиот изглед не се крие само во скапите козметички препарати, туку и во природните состојки кои ги има во зеленчукот. Еве еден рецепт за напивка која го чува здравјето, ја подмладува кожата и помага во регулирањето на телесната ...

Read More »

Какви патики носат Кејт Мидлтон и Меган Маркл

Кејт Мидлтон и Меган Маркл познати се по тоа што се верни на чевлите со висока потпетица, но во некои ситуации, иако ретко, и тие носат патики. И пријатно сме изненадени. Иако Кејт Мидлтон сака да носи елегантни чевли, свесна ...

Read More »

Вип ја одржа втората годишна конференција „Women in Digital“

Еволуцијата на менталниот склоп е клучна за дигитализацијата во бизнисот и општеството Скопје, 12 март 2019г. – Во организација на телекомуникациската компанија Вип, денеска се одржа втората годишна конференција „Жената во дигиталната ера“ („Women in Digital vol.2“). Под темата „Дигитална ...

Read More »