Daily Archives: 21/03/2019

Погледнете ги овие модели на плетени чевли од ZARA

Во последните две сезони плетените модни додатоци, особено чантите, беа едни од главните трендови, па беше прашање на време кога плетените чевли ќе завладеат со модната сцена и секако, на улиците. ZARA во својата пролетна колекција нуди повеќе модели на ...

Read More »

Хит сукња од Bershka во неон-зелена нијанса

Неонските нијанси, особено жолтата и зелената, се едни од водечките трендови за сезоната пролет/лето 2019. Во пролетната колекција на Bershka најдовме трендовска сатенска сукња со миди должина во неонска зелена нијанса. Сукњата има женствен и едноставен крој, но самата боја ја ...

Read More »

Џејмс Бонд вози електричен Астон Мартин во следниот филм

Дека електричните возила дефинитивно го освојуваат светот покажува и тоа што славниот агент Џејмс Бонд во следниот филм вози електричен Астон Мартин. Режисерот Кари Ј.Фукунага сакал ѕвездата на филмот, Даниел Крег, да биде зад воланот на модел од Астон Мартин, ...

Read More »

Кара Делевињ во новата кампања на DIOR

Амбасадорката на козметичката линија на Dior, топ моделот Кара Делевињ, повторно е во центар на нашето внимание поради новата кампања за кармини – Dior Addict Stellar Shine. Делевињ позира пред објективот на Дејвид Симс, фотографирана е одблизу носејќи светликава розова нијанса. ...

Read More »

Аријана Гранде настапува во секси дизајни од Версаче и Сваровски

Поп ѕвездата Аријана Гранде моментно е на светска турнеја насловена Sweetener. Во нејзините настапи кои личат на вистински шоу-спектакли, пејачката е облечена во секси костими од модната марка Версаче. Во дел од шоуто Гранде се појавува и во мини-фустан од ...

Read More »

Џенифер Лопез и Алекс Родригез позираат за Quay

Популарниот бренд Quay Australia за рекламната кампања на пролетната колекција на очила за сонце го ангажираше славниот пар Лопез – Родригез.  Неодамна верените Џенифер Лопез и Алекс Родригез се главни лица во кампањата на популарната марка Quay Australia. Фотосесијата е снимена ...

Read More »

Топ 5 модели на тексас сукњички од популарните модни марки

Се разбира дека таксасот никогаш не излегува од мода, а на пролет и во лето со особено задоволство носиме тексас сукњички кои се попријатни дури и од фармерките. Од пролетната понуда на популарните модни марки одбравме пет модели на тексас ...

Read More »