Daily Archives: 22/03/2019

Тренд на неделата: Хеланки од MANGO

Првите пролетни денови ги дочекуваме со црните хеланки од MANGO од колекцијата пролет/лето 2019. Ги носиме во секоја „кежуал“ пригода во комбинација со предимензионирана блуза или џемперче, со кратки чизми или патики. Доколку ги искомбинираме со поелегантен горен дел, на пример, ...

Read More »

Каде да си купите слична кошула како онаа на Кејт Мидлтон

Фановите на Кејт Мидлтон зборуваат за виолетовата кошула со впечатлива панделка околу вратот која таа неодамна ја носеше. Станува збор за кошула од модната марка Гучи. И нам многу ни се допадна оваа кошула, па тргнавме во потрага по слични, ...

Read More »

„Животот е прекрасен“ во МНТ за Светскиот ден на театарот – 27ми март

Македонскиот народен театар ќе го даде својот придонес кон одбележувањето на 27 март – Светски ден на театарот – со изведбата на претставата „Животот е прекрасен“ од Николај Ердман во режија на Александар Морфов. Самиот режисер за претставата еднаш рече ...

Read More »

Под мотото #ГРАДОТ започна четвртото издание на Fashion & Lifestyle Expo

Започна четвртото издание на единствениот настан кој ја слави креативноста, оригиналноста, финото живеење. Ако не успеавте да го посетите до сега, вратите ќе бидат отворени и денес (петок) од 15 до 20 часот. Влезот е бесплатен. Погледнете дел од атмосферата ...

Read More »

Каролина Гочева како модна инспирација за MANGO жената

Каролина Гочева станува дел од семејството на MANGO Македонија за 2019-та година. Кампањата на шпанскиот бренд Mango за оваа сезона е наречена “New Voices” и има за цел да ја истакне моќта на културата во заедницата, при тоа раскажувајќи приказни ...

Read More »

Џорџ Клуни (пак) застана во одбрана на Меган Маркл

Познатиот глумец Џорџ Клуни и неговата сопруга Амал се блиски пријатели на војвотката од Сасекс, Меган Маркл и принцот Хари. Откако Маркл стана принцеза, медиумите постојатано и се зад вратот и таа редовно е на насловните страници со различни спектакуларни ...

Read More »

Ин Нифс ја претставува новата тексас колекција од MANGO

Популарниот модел Ин Нифс е главно лице во новиот lookbook на MANGO посветен на тексасот. Кажете и добредојде на пролетта со новиот деним моден водич на Манго, насловен Out of the Blue. За фотосесијата позира белгиската убавица Ин Нифс презентирајќи ги ...

Read More »

Бохо вибрации во новите пролетни модни парчиња од &Other Stories

Модната марка & Other Stories лансираше нова пролетна колекција инспирирана од бохо стилот.  Дизајнерите на популарната модна марка за новите пролетни модни парчиња инспирацијата ја земале од музичките сцени на филмот Laurel Canyon.Акцентот е на мид фустанчињата за „кежуал“ излегувања, на ...

Read More »

Запознајте го најновиот ангел на Викторија сикрет – Алексина Грем

Моделот Алексина Грем е нов ангел на Викторија сикрет.По назначувањето на Барбара Палвин за нов ангел на Викторија сикрет, од популарната модна марка за долна облека доаѓа веста за уште еден нов ангел. Станува збор за британската манекенка Алексина Грем ...

Read More »

Плати со поезија по 5-ти пат го разубави Скопје

18 поети во 8 локали во едно Скопје преку Плати со поезија го променија општеството кон подобро на 1 ден На 21-ви март, светскиот ден на позијата, секоја година светот цути под значајноста на стиховите. Но, под водството на поетите ...

Read More »