Daily Archives: 25/03/2019

Уште едно успешно издание на F&L Expo

Викендов заврши четвртото издание на Fashion & Lifestyle Expo – единствениот настан кај нас кој ја слави уметноста, неконвенционалноста и убавината на живеењето. Фоајето на МОБ уште еднаш беше збогатено со сублимација од пријатни звуци, визуелни ремек-дела, значајни дискусии, иновативни ...

Read More »

Иво Лауренчиќ постхумно прогласен за креатор за навек во регионот

Меѓународно признание за особен придонес во промоцијата на претприемништвото Oсновоположникот на современата македонска креативна и маркетинг индустрија – Иво Лауренчиќ, постхумно е добитник на специјалното признание „Креатори за столетијата“ за особен придонес во промоцијата на претприемништвото во Централна и Југоисточна ...

Read More »

Виз Ер Скопски маратон изненадува со секој чекор – нови медали за штафетен маратон, прекрасни маици и бесплатни групни тренинзи

Маици само за тие кои ќе се пријават на Виз Ер Скопскиот маратон до 31ви март Низ годините Виз Ер Скопскиот маратон ги урива сите рекорди во поглед на својата организација. Од 1.249 во првата до преку 10.000 тркачи во ...

Read More »

Е-КАПИТОЛИЈАДА – Еко маски за првоаприлски насмевки во Аеродром

Во насока на јакнење на јавната свест за заштита на природата и здравјето на луѓето, НУЛА ОТПАД во соработка со Капитол мол и Општина Аеродром поттикнуваат иницијатива за изработка на маски од електричен отпад кои ќе бидат презентирани на првоаприлското ...

Read More »

Sara Fashion OUTLET – производи со фантастични цени и попусти!

Брендот Сара Фешн со понуда која е целосно неодолива за сите! Маици, килоти, пижами, долна облека за жени и мажи, аксесоари, хулахопки и чорапи за целото семејство – се на едно место со фантастични цени и попусти! – Горди сме ...

Read More »

Кејт Мидлтон – еден фустан за два настана (и две различни модни изгледи)

Минатата недела војвотката од Кембриџ имала бројни обврски, па во еден ден морала да се појави на два настана – заедно со кралицата Елизабета Втора да присуствуваат на отворањето на Буш Хаус ет Кингс Колеџ во Лондон и да присуствува ...

Read More »

Топ 5 модели на сандали на врзување од Mango и од Zara

Едвај ги дочекавме потоплите денови за да почнеме барем да сонуваме за сандалите, зашто оваа сезона понудата е навистина полна со атрактивни модели. Особено ни „паднаа“ в очи сандалите на врзување кои ги има во пролетните колекции на двете популарни ...

Read More »

Шанел очила за сонце за пролет/лето 2019

Две убавици се главни лица на рекламната кампања на Шанел за новата колекција на очила за сонце за сезоната пролет/лето 2019 – Русинката Крис Грикајте и Италијанката Виторија Черети. Фотосесијата е снимена во студио, лично од неодамна починатиот Карл Лагерфелд, ...

Read More »