Daily Archives: 26/03/2019

Пролет/лето 2019 во бела нијанса со фустаните од Mango, Zara и Massimo Dutti

Белата боја речиси е неизбежна за сезоната на топли денови, особено кога станува збор за фустани од лен, вискоза и сатен кои ќе ги најдете во пролетните колекции на популарните модни марки. Зара отиде чекор подалеку претставувајќи ја пролетната “White” колекција ...

Read More »

Vip воведува Smart Home: Иновативно решение за автоматизација на домот

Телекомуникациската компанија Vip со гордост ја најавува најновата услуга во своето портфолио базирана на вештачка интелигенција и го претставува Smart Home, паметен систем за управување со електричните уреди во домаќинството, со цел зголемување на удобноста во секојдневното живеење, сигурноста и ...

Read More »

Хуманитарен „Галеб“ на 5-ти април во МНТ

Во рамките на проектот Црвен крст во акција – Промоција на хумани вредности, со поддршка на Црвен крст на Р. Македонија – Општинска организација Центар во соработка со Македонски народен театар, тимот од СУГС „Раде Јовчевски – Корчагин“ организира продажба на ...

Read More »

Тројното дејство на Септолете Тотал во потрага по работи кои создаваат совршена тројна целина

Што е повкусно од чоколаден сладолед? Сладолед од ванила, јагода и чоколадо! Сигурно веќе ја добивате правата асоцијација, а тоа е дека се работи за познатиот Наполитански сладолед сочинет од три посебни слоја формирајќи го ова виножито од вкусови. Топлите ...

Read More »

Cooking with Branko организира хуманитарна вечера

Со хумано селфи, до многу насмевки Во недела, 31.3.2019, ќе се организира прекрасна хуманитарна вечера под водство на Cooking with Branko. Темата уште е тајна, но вечерата ќе биде во Вила „Infinity“ во Скопје, со почеток во 18.00 часот. Картите ...

Read More »

Ѕвезда на Инстаграм – Точкастата кошула од ZARA

Белата проѕирна кошула со црни точки од пролетната колекција на модната марка Зара за брзо време стана хит на социјалните мрежи. Модните инфлуенсерки веднаш го препознаа ова симпатично модно парче и преку фотографии постирани на Инстаграм ни покажаа како може ...

Read More »

Еве како ќе изгледа новиот олимписки факел

Откако имавме можност да го видиме златниот факел на Дејвид Бекам од 2012 година, како и факелот Chelles & Hayashi од 2016 година, од Бразил, сега имаме прекрасно ремек-дело кое е инспирирано од цвет, а создадено е од Такујин Јошиока. За ...

Read More »

Листа на желби: Точкастите комбинезонки од MANGO

Први на нашата шопинг листа за стилски почеток на пролетта ги ставаме комбинезонките во сина нијанса со кремасти точки од модната марка Манго. Популарните точкасти материјали продолжуваме да ги носиме и во сезоната пролет/лето 2019. Ги обожуваме кога се на ...

Read More »

Adidas ја лансираше новата колекција на патики инспирирани од Game of Thrones

Спортската марка Адидас реализираше линија на патики инспирирани од ликовите на Game of Thrones. Во колекцијата ѕвезди се новите Ultraboots патики, наменети за љубителите на џогингот, а кој ги обединуваат модерниот дизајн и спортските карактеристики. Специјалниот внатрешен дизајн овозможува удобност на стапалата ...

Read More »

Песочна пролет со ZARA – Поглед на новите модни парчиња во песочни нијанси (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Модната марка Зара го лансираше новиот тренди водич во кој ја претставува колекцијата пролет/лето 2019 дизајнирана во боите на песокот. Четири модели во подем позираат за новата колекција во пустински амбиент. Фотосесијата е снимена од Кристијан Мекдоналд. Акцентот е на ...

Read More »