Daily Archives: 31/03/2019

Втор ден на Моден Викенд Скопје: 3 иновативни приказни, сензационално враќање на Маја Кикириткова и ревиски омаж за жената

Интересот за шоурумот „Обединета мода“ и изложбата на „ИВАН АСЕН 22“ не стивнува, додека во рамки на ревискиот дел, дизајнерите и брендовите нудат нови и возбудливи изненадувања за пoсетителите на настанот. Вториот програмски ден на деветнаесеттото издание на Моден Викенд ...

Read More »

Авицена Женска трка успеа во мисијата да ги направи спортот и здравјето секојдневие за илјадници жени

Седмото издание на Авицена Женска трка успеа да ги изненади сите. Од бројот на учеснички до големата позитивна енергија која се прошири низ Скопје. Како предвесник на Виз Ер Скопски маратон, Авицена Женска трка го истакна значењето на трчањето. Околу ...

Read More »

Прв ден на Моден Викенд Скопје: Перформанс со 28 европски дизајнери, студентска ревија и нова колекција oд Јилка Брада

Во присуство на многубројна домашна и странска публика, минатата вечер официјално беше отворен шоурумот „Обединета мода“, со што се означи почетокот на деветнаесеттото издание од најголемиот моден настан во метрополата. Присутните гости имаа ексклузивна можност одблизу да се запознаат со ...

Read More »