Monthly Archives: април 2019

Пензионерка од Скопје е добитник на најголемата ЏОКЕР премија

Џокер еден, ама вреден, на редовна учесничка во играта на среќа Лото и донесе добивка од 4.351.944 денари Денес просториите на Државна лотарија ги посетија сопругот и синот на добитничката на најголемата ЏОКЕР премија, постигната на 27.04.2019, во вредност од ...

Read More »

3 превкусни рецепти со варени јајца

Ако се двоумите какво јадење да приготвите употребувајќи ги преостанатите велигденски јајца, еве три супер идеи. Јајца полнети со печурки Намирници – 4 варени јајца, 1 мала главица кромид ситно исечкана, 2 лажици маслиново масло, 150 грама печурки ситно исечкани, ...

Read More »

Проширување и освежување на популарната серија традиционални вина на „Тиквеш“

Винарската визба „Тиквеш“ воведе новини со кои ја унапреди својата линија на традиционални вина кои на пазарот се достапни во амбалажа од еден литар. Од април 2019 сите вина од оваа линија добија целосно подобрување на амбалажата, што опфаќа: нова ...

Read More »

Постигната е рекордна ЏОКЕР добивка во вредност од 4.351.944 денари

Новата Лото игра со второ изненадување во второто извлекување Велигденското коло, второ по ред од почетокот на приредување на играта ЛОТО 7, реализирано на 27.04.2019, донесе ново изненадување. Овој пат, главниот збор го имаше играта ЏОКЕР. Играта ЏОКЕР, по девет ...

Read More »

Прв полничок ангел на Викторија сикрет – Која е Лорена Дуран?

Убавицата со шпанско потекло, родена во Њујорк – Лорена Дуран е назначена за нов ангел на популарната марка за долна облека Викторија сикрет. Дуран е воедно и првиот полничок ангел во редовите на убавиците од Викторија сикрет. „Среќна сум и ...

Read More »

Нова верзија на популарниот парфем Good Girl

Карли Клос е трета година последователно лице на Каролина Херера, овојпат за новиот парфем Good Girl Hot Drama, редизајн на популарниот парфем Good Girl. Мирисот повторно доаѓа во шишенце во форма на женска чевла со екстремно висока потпетица и со потписот на ...

Read More »

Топ 10 совети како до совршено месо на скара

Скарата не е резервирана само за лето, уживаме во неа во текот на целата година, а особено на празникот на трудот. Но не е доволно само да се запали оган и да се стави месото. Ако сакате совршена скара, прочитајте ...

Read More »

Новак Ѓоковиќ позира за новата колекција на Lacoste

Славниот тенисер Новак Ѓоковиќ ја продолжи соработката со модната марка Lacoste, претставувајќи ја новата колекција на очила за сонце на популарната спортска марка. Спорските модели на очила за сонце се инспирирани од самиот Ѓоковиќ и негивата харизма со која воодушевува на ...

Read More »

Клаудија Шифер гола на Инстаграм, „облечена“ само во Шанел

Супермоделот од 80-те и 90-те години, Клаудија Шифер, се врати на голема врата во модниот свет, и тоа само преку една фотографија постирана на Инстаграм. 49-годишната убавица позира потполно гола, „облечена“ само во чантичка од Шанел. Фотографијата собра над 82 ...

Read More »

Light Blue Sun – Нов парфем од Dolce & Gabbana за жени и мажи

Џенаро Лилио и прекрасната Џулија Маенца се лица на рекламната кампања за новиот парфем на Долче и Габана.  Перфемот Light Blue Sun е дизајниран и за жени и за мажи, а претставува обновена верзија на легендарниот Light Blue парфем.Содржи лесни цветни ноти ...

Read More »