Daily Archives: 04/04/2019

Голем концерт на Златко Ориѓански и Бени Шаќири со пријателите

Голем концерт на Златко Ориѓански и Бени Шаќири со пријателите во Македонска Филхармонија на 20 април со почеток во 20:30 часот. Двајцата музичари ќе понудат едно сосема поинакво музичко издание. На концертот ќе бидат изведени сите  песни од албумот „Добро утро ...

Read More »

Државна лотарија на Македонија со новиот инстант лоз ви посакува СО СРЕЌА

Од денес Државна лотарија на Македонија ја најавува најновата инстант лотарија под име “СО СРЕЌА“. Лозот СО СРЕЌА за само 30 денари може да ве донесе до вредни парични добивки. Во серијата од милион лозови добитни се 342 567 лозови ...

Read More »

Рижото со морски плодови во сос од бело вино

Сезоната на потопли денови бара и полесна храна. Подгответе го рижотото со морски плодови според италијански рецепт. Потребни намирници – 400 грама ориз, 150 грама грашок (може, но и не мора), 500 грама морски плодови (по желба или мешани), 200 мл ...

Read More »

Што ни носи долгоочекуваната колекција од H&M

Со организирана забава во Лос Анџелес, модната марка H&M ја претстави новата долгоочекувана Conscious Exclusive колекција. На забавата присуствуваат бројни познати имиња од модниот и филмски свет, меѓу кои и Ирина Шаик, Дакота Фенинг, Амбер Валета и Халима Адем, облечени во моделите од ...

Read More »

Vip станува А1 во текот на 2019

Дигитална еволуција за дигитално време Телекомуникациската компанија Vip, која е присутна на македонскиот пазар речиси 12 години e член на А1 Телеком Австрија Групацијата, водечкиот комуникациски провајдер во Централна и Источна Европа. А1 Телеком Австрија Групацијата обезбедува услуги (мобилни и ...

Read More »

Новата колекција на Women’secret изобилува со цветови и прекрасна тантела (ФОТОГАЛЕРИЈА)

НАЈУБАВАТА ТАНТЕЛА НА СВЕТОТ Долна облека со индиски принтови и преубава тантела со многу детали за свеж, природен изглед. Новитет се градниците без полнење со цветни и геометриски дезени, одлични за да се чувствувате привлечно што и да носите на ...

Read More »

Zara лансираше колекција на костими за капење

Во колекцијата пролет/лето 2019 на костими за капење од шпанската модна марка доминираат сите главни трендови, како и асиметричните дизајни. За комплетен изглед на плажа, тука се и сандалите во неонски нијанси, популарните плетени чанти, капчиња и модни додатоци за ...

Read More »

Stradivarius се фокусира на природата во новата колекција за пролет/лето 2019 (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Моделот Ана Мила Гајенз е главно лице во кампањата на Stradivarius за колекцијата пролет/лето 2019.  Шпанската модна марка Stradivarius се фокусира на природата во колекцијата дизајнирана за топлите денови насловене „Елементс“. Фотосесијата е реализирана од фотографското дуо Бела Адлер и Салвадор Фреснеда. ...

Read More »