Daily Archives: 06/04/2019

Поглед на пролетната тексас колекција од Liu Jo

Liu Jo Blue Denim е колекција која вклучува модни парчиња од тексас и други „кежуал“ модни парчиња кои се носат во комбинација со тексас. Акцентот за оваа сезона е на тексасот изработен со посебна таканаречена stonewashed техника за да се постигне избледен ...

Read More »

Топ 10 модели на бермуди од актуелната колекција на MANGO

Во MANGO најдовме најголем и најмодерен избор на бермуди за сезоната пролет/лето 2019. Омиленото модно парче – бермудите, за сезоната на потопли денови се неизбежни во нашиот гардеробер. Комфорни за носење благодарение на пријатните памучни материјали, без разлика на тоа дали ...

Read More »

Основци од Македонија меѓу најдобрите во кодирање во Западен Балкан

Осмоодделенците од училиштето „Блаже Конески“ од Прилеп, Петар Апостолоски, Антонио Барлески и Михаела Наумоска, со нивниот систем за спречување и намалување на последиците од сообраќајни несреќи креиран со помош на уредот микро бит, го освоија второто место на Регионалниот натпревар ...

Read More »

Винчини на „Biscuit people conference“

Винчини е поддржувач на втората меѓународна конференција на платформата „Biscuit people“, која оваа година се одржува во Пула, Хрватска. Се работи за конференција од областа на кондиторската индустрија, која има за цел да ги собере  и обедини водечките компании во ...

Read More »