Daily Archives: 08/04/2019

Пенти Пижама Party со -40% попуст!

Денес бевме поканети на една поинаква Пижама Party, т.е. на отпочнувањето на фантастичната акција „Пижама Party“ во продавниците на Пенти. Пижами, ноќници, кратки или долги ракави, со слатки принтови… памучни, лелеави, меки и нежни, пижамите на Пенти се одличен избор ...

Read More »

Од 8ми до 14ти април – предизвик Јади Паметно

Начинот на кој храната е произведена, процесирана, дистрибуирана, употребена и фрлена има големо влијание врз нашата планета. За да се даде на луѓето практично знаење зошто нашиот избор на храна е важен, „Шведскиот Институт“ заедно со „Сите сити“ како локален ...

Read More »

Признание за Витаминка за општествена одговорност и промоција на семејните вредности

Витаминка од Владата на Република Северна Македонија доби признание за општествена одговорност и промоција на семејните вредности, за воведување на скратеното работно време за родителите кои се враќаат од породилно отсуство. Признанието го прими Претседателот на одборот на директори, Симон ...

Read More »

Три титули за Македонија на LITTLE MISS&MISTER GALAXY 2019

Минатата недела во Банско, Бугарија, се одржа детски избор за убавина, Little Miss&Mister Galaxy 2019, на кој во неговата возрасна категорија победи 8-годишниот Садат Јакупи, претставник на Македонија. Големиот успех тој го зачини со уште една титула –  Top Model ...

Read More »

Најубавите плетени чанти од MANGO од бамбус, јута, волна

За сезоната пролет/лето 2019 популарната модна марка Манго лансираше извонредна колекција на модерни чанти во чекор со модните трендови. Освен популарните чанти со змијски принт, хит на сезоната се плетените чанти од бамбус и јута, како и волнените плетени чантички. ...

Read More »

Моника Белучи со ќеркаси снимаат реклама за Долче и Габана

Во еден збор, преубави. Моника Белучи и нејзината ќерка Дева Касел овие денови престојуваа заедно на крајбрежјето на Амалфи каде се снимаше новата кампања на Долче и Габана. Дева е ќерка од бракот на славната глумица со Вансан Касел. Девојчето ...

Read More »

Неколку модни парчиња од Zara за „златна“ пролет во жолти и портокалови нијанси

Шпанската модна марка во пролетната колекција ни носи неколку модни парчиња во преубави нијанси – бојата на сонцето и на протокалите. Модните парчиња во жолта и портокалова нијанса за вечерни или свечени пригоди, може да ги комбинирате заедно во единствен ...

Read More »

Хит чевли од MANGO за пролет/лето 2019, одлични во секакви модни комбинации!

Ако сте во потрага по добар чифт чевли во кои ќе ја поминете пролетта и кои ќе „стојат“ речиси на сите модни комбинации, моделот како овој кој го нуди шпанската модна марка Манго во колекцијата пролет/лето 2019, ќе ви стане ...

Read More »

Scandal a Paris, нов женски парфем од Жан Пол Готје

Рускиот супермодел Ирина Шаик е главно лице во кампањата за новиот парфем од Жан Пол Готје, насловен Scandal a Paris. Парфемот Scandal a Paris е трета верзија од серијата „Скандал“ на Готје, по двата бестселери лансирани пред него. Мирисот е опишан ...

Read More »

Модни парчиња со „анимал“ принт од &Other Stories

Трендот на „анимал“ принтови ја вжештува модната пролетна сезона. Модната марка &Other Stories ни нуди повеќе модни парчиња со овој трендовски принт. Новата колекција на &Other Stories акцентот го става на животинскиот принт. Доминираат фустаните со долги ракави и комбинезонките за тренди ...

Read More »