Daily Archives: 09/04/2019

Huawei во Скопје ја претстави извонредната HUAWEI P30 серија на паметни телефони

Уредите од серијата HUAWEI P30 се најнапредни паметни телефони на компанијата до денес со кои корисниците можат да снимаат неверојатни фотографии и видеа во секое време  Водечкиот технолошки бренд Huawei денес на посебен настан во Скопје ги претстави своите нови ...

Read More »

Delphiville – Нов модел на трендовски патики од Timberland

Timberland ги претставува Delphiville за пролет/лето 2019: нов, трендовски модел на патики За пролет/лето 2019, Timberland се фокусира на концептот на иновативност и нови технологии во обувките. Ви ги претставуваме Delphiville. Нов член во семејството на патики, Delphiville со својот ...

Read More »

Што значи различната масленост кај млекото?

Што е млечна маст и што значат процентите масленост на пакувањето на млекото? Без разлика дали го консумирате со вашите омилени домашни колачиња, можеби со какао или со житарки, или пак и вие и вашите деца го сакате чисто, млекото ...

Read More »

Марк Џејкобс се венчаше со моделот Чарли Дефранческо

По спектакуларната веридба која се случи минатата година во октомври, во елитен ресторан во Њујорк, славниот дизајнер Марк Џејкобс (55) се венчаше со својот долгогодишен партнер. За разлика од веридбата, свадбата која се случи за овој викенд, помина во помирен ...

Read More »

Изглед на денот: Жолтиот сатенски фустан на Емили Ратајковски

Топ моделот Емили Ратајковски носеше сатенски жолт фустан на свдбата на дизајнерот Марк Џејкобс во Њујорк. 27-годишната убавица изгледаше сензационално во сатенскиот фустан во силна жолта нијанса, со миди должина, нагласено деколте и отворен грб. Деталот – марама околу вратот ...

Read More »

Вака изгледа најдлабокиот базен во светот

Полскиот град Мзцонов кој се наоѓа на 40 километри од Варшава ќе го добие најдлабокиот базен во светот. Дното ќе се наоѓа на длабочина од 45 метри. Базенот DeepSpot ќе биде наполнет со 8 илјади кубни метри вода, односно ќе ...

Read More »

Хејли Болдвин позира во новата колекција на Levi’s

Модната марка Levi’s ја лансираше рекламната кампања за новата колекција пролет/лето 2019 дизајнирана за сезоната на забави и фестивали.  Главно лице во кампањата е 22-годишната Хејли Болдвин која позира во новите модни парчиња од Levi’s. Акцентот е на кратките тексас панталончиња кои ...

Read More »