Daily Archives: 10/04/2019

Essence и Catrice нудат се што срцето на една жена може да посака

Денеска во прекрасниот амбиент на Park Hotel&Spa се одржа промоција на новитетите од светски познатите германски козметички линии на essence и Catrice makeup за кои компанијата Саманта доо стана официјален застапник за македонскиот пазар. Новите козметички колекции пролет – лето ...

Read More »

Дистрикт бар и ресторан посветува вечер на совршена комбинација на храна со вина од Винарија Тиквеш

Во потрага по вистинското вино за соодветниот специјалитет, Дистрикт бар и ресторан организира втора вечер на спарување вино и храна, Winemaker dinner series. Втората вечер на гастрономско уживање ќе се одржи на 11ти април (четврток) со почеток во 20.30 часот. ...

Read More »

EUCERIN 30% UREA Repair PLUS – за моментно и долготрајно подобрување на симптомите на сува кожа

Сувата кожа е се почест проблем! Суви, задебелени, груби и перутави делови се само дел од надворешните појави и први симптоми дека имаме проблем со сувост на кожата. Стресот, внатрешните фактори дополнително доведуваат до намалена количина на вода и маснотии ...

Read More »

Идеалната тежина нема врска со тоа што го покажува вагата

Некои луѓе треба да загубат повеќе килограми за лицето да им сјае, а некои помалку. Научниците тврдат дека тоа е совршен показател за здрава и идеална телесна тежина. Идеалната тежина е индивидуална работа и секој треба да обрне внимание на ...

Read More »

Листа на желби: Предимензионираните очила за сонце од MANGO

Во колекцијата за пролет/лето 2019 на Манго, најдовме впечатлив детаљ – предимензионирани очила за сонце со асиметрична форма во бледа-портокалова нијанса. За комплетен wow впечаток ги комбинираме со топ во црвена или портокалова нијанса. Бакарните очила за сонце имаат супер ...

Read More »

Кој е македонскиот производ што ја освои Саудиска Арабија?

Производите за здрава храна на „Виталиа” сериозно го освојуваат азискиот континент. Овој пат тоа е најголемата земја на Арапскиот Полуостров – Саудиска Арабија, а соработката и пласманот на овој македонски бренд започнаа во 2017 година. Најмалку педесет производи од „Виталиа“ можат ...

Read More »

4 модели на плетени чевли и сандали од Massimo Dutti

Пролет и лето 2019 година ќе бидат во знакот на плетените чевли. Вакви модели се присутни и во колекциите на луксузните модни марки, како и во актуелните колекции на популарните „хај стрит“ брендови. И Massimo Dutti има што да понуди на ...

Read More »

Обетки и ѓердани во функција на модерна контрацепција

Американските научници го развиле концептот на накит кој воедно е и контрацептивно средство. На модните додатоци како обетки, ѓердани и часовници, се ставаат фластери наполнети со хормони кои потоа се впиваат во кожата. Овие хормони делуваат на ист начин како ...

Read More »