Daily Archives: 11/04/2019

Посен и брз десерт – Обланда со крем од лешници и чоколадо

Идеја за посен десерт – пробајте ја вкусната обланда која се подготвува брзо и без да ви треба вештина во кујната. Потребни намирници – 1 кора за обланди, 250 грама лешници, 250 грама маргарин, 100 грама шеќер во прав, 100 ...

Read More »

На кафе со #ЖениМК во Ланголо до дискусија која ги поставува темелите на општествениот напредок

Во Ланголо ди кафе, мал и пријатен локал веднаш до Амбасадата на Романија во Скопје (ул. Никола Тримпаре), во понеделник, 15.04.2019, со почеток во 18:00 часот, ќе се одржи неформална кафе-дискусија со дел од екипата на #ЖениМК. Тие со присутните ...

Read More »

Ова е најбараниот костим за капење на Амазон, а чини помалку од 1.400 денари

Сезоната на топли денови е пред нас, па не е чудно што популарната онлајн шопинг страница Амазон има полни раце работа околу нарачките на костими за капење. Обично, убавите костими за капење не се баш евтини, но тоа не е ...

Read More »

Изглед на денот: Розовиот светкав костум на Мишел Обама

На европската турнеја на која ја презентира својата хит книга, автобиографијата Becoming, поранешната прва дама на САД покажа многу стил во изборот на гардеробата. Во вторникот, Мишел Обама престојуваше во Копенхаген кадешто имаше промоција на својата мемоарска книга. Според Харперс ...

Read More »

Грејс Елизабет е уште еден нов ангел на Викторија сикрет (ФОТО)

Многу гласини се врзуваа за името на моделот Грејс Елизабет и за нејзиното именување на ангел во редовите на манекенките од Викторија сикрет. Конечно, од модната марка за долна облека, го дадоа одговорот – Грејс Елизабет е нов ангел на ...

Read More »