Daily Archives: 13/04/2019

Со новата канцеларија во Скопје, Слајс вработува 400 луѓе во државата

Slice Life, американскиот стартап ја отвори третата канцеларија во Македонија. Отворањето на петтата канцеларија, покрај Њујорк, Дебар, Охрид и Белфаст, за компанијата претставува проширување што ќе овозможи натамошен раст затоа што во Македонија е оперативната база од каде се одвиваат ...

Read More »

Листа на желби: Чанта со змијски принт од GEOX

Во колекцијата пролет/лето 2019 на GEOX најдовме преубава чанта со реси, украсена со трендовски змијски принт. Чантата, која ја забележуваме прва на нашата листа на желби, е достапна во продажба во кафена и црна нијанса. Може да ја купите во GEOX, или ...

Read More »

Поглед на куќата во која живееле Бред Пит и Џенифер Анистон

Куќата на Беверли Хилс во која во текот на својот брак живееле глумците Џенифер Анистон и Бред Пит е на продажба. Се продава по цена од 56 милиони долари. Изградена е во 1930-те години, располага е со 1.115 квадратни метри, ...

Read More »

Прајанка Чопра и Линда Тол носат сако и чизми од новата колекција на MANGO

Познатите лица продолжуваат да носат модни парчиња од омилениот „хај стрит“ бренд Манго. Така, уште две славни имиња се придружија на бројната листа „манго-девојки“. На њујоршките улици е фотографирана глумицата Прајанка Чопра во портокалово сако од Манго кое го комбинирала ...

Read More »