Daily Archives: 14/04/2019

Тик – Так| 7 дена МЕГА ПОПУСТИ во Сара Фешн!!!

Тик-так.. тик-так… утре, 15.04.2019, понеделник, започнуваат фантастични 7 дена МЕГА ПОПУСТИ во сите продавници на Сара Фешн и онлајн на www.sarafashion.mk! Понудата е голема и има избор за сите: маици, килоти, градници, пижами и хулахопки – се дел од асортиманот ...

Read More »

Шанел, нова колекција на шминки за пролет/лето 2019

И оваа колекција на Шанел, наменета за сезоната пролет/лето 2019, е иснпирирана од убавините на Азија. Новата колекција се вика Vision d’Asie: Lumiere et Contraste и експериментира со светлината и контрастите. -Сакав да го претставам чувството на уживање во источна ...

Read More »

Колач со јагоди – крал на пролетта

Искористете ја сезоната на јаготки за да подготвите прекрасен десерт. Од намирници потребни се: За кората – 6 јајца, 6 лажици брашно и 6 лажици шеќер За кремот – половина литро млеко, 200 грама шеќер, 2 ванилин шеќер, 15 грама ...

Read More »

Анџелина Џоли и Бред Пит: Конечен развод на славниот пар

Разводот на славните глумиц Анџелина Џоли и Бред Пит беше долг и тежок. Меѓутоа, во петокот, на 12ти април, Анџелина и Бред конечно се разведоа и на својот брак ставија точка, известуваат странските медиуми. Холивудските глумци прват се запознале на ...

Read More »

Неделен хороскоп (15ти до 21ви април) Топ знаци на неделата – Овен, Стрелец и Водолија

Оваа недела планетите Венера и Меркур влегуваат во знакот на Овен, па Овните ќе бидат суперсреќни на секое поле! Сите огнени знаци имаат можност да добијат убави вести и пријатни изненадувања, додека кутрите Ракчиња, Ваги и Шкорпии ќе имаат помалку ...

Read More »