Daily Archives: 19/04/2019

Кој го „облече“ Моден Викенд Скопје?

Моден Викенд Скопје три дена беше горд домаќин на дваесет и осум дизајнери од цела Европа, како и на неколку млади и етаблирани имиња од земјата и регионот, обединивајќи ја заедно модата во еден шнит. Поеднакво моќен, кохерентен и поразличен ...

Read More »

Прв концерт на Златко Ориѓански и Бени Шаќири утре во Македонска Филхармонија

Првиот концерт на Златко Ориѓански и Бени Шаќири со пријателитеќе се одржи утре (20 април) во Македонска Филхармонија, со почеток во 20:30 часот. Двајцата музичари ќе понудат едно сосема поинакво музичко издание. На концертот ќе бидат изведени сите  песни од албумот „Добро утро госпоѓо“. ...

Read More »

Костими за капење кои направија вистински „бум“ на Инстаграм

Кога станува збор за купување на нов, уникатен костим за капење, многумина при изборот, освен допадливоста на моделот, ја земаат в предвид и пристапноста на цената и конфекцискиот број. Мислејќи на овие важни прашања, модната марка за костими за капење Cupshe ...

Read More »

Новите ангели на Викторија сикрет позираат во кампањата Incredible Bra

Популарната марка за долна облека Викторија сикрет ја лансираше новата кампања за редизајнираниот, најпродаван градник од нивните колекции Incredible Bra. Новите ангели на Викторија сикрет, назначени од минатиот месец, Барбара Палвин и Алексина Грем, го добија својот главен збор во фотосесијата, ...

Read More »

Поглед на новите модни парчиња од &Other Stories

Трендот на стилот преземен од 90-те години продолжува да се провлекува во колекциите на модните марки за сезоната пролет/лето 2019. И брендот &Other Stories го форсира овој тренд, а видлив е и во новите модни парчиња кои ја надополнуваат пролетната колекција. ...

Read More »