Дневни архиви: 23/04/2019

ПРИНТ МАРАМИ | Како да го искомбинирате модниот тренд за 2019

Оваа пролетна сезона во тренд се принт-марамите со различни мотиви кои се вистински моден додаток за секоја жена и девојка во нејзниот аутфит. Оние кои носат марами го надополнуваат изгледот кој оддава храбар, моден и стилски белег во вашата појава. ...

Повеќе »

Листа на желби: Тексас кошула од GUESS, љубов на прв поглед!

Во колекцијата пролет/лето 2019 на GUESS најдовме уникатна тексас кошула која секако привлекува внимание. Кошулата од светол тексас ја следи силуетата, а украсена е со кристалчиња. Може да ја комбинираме со фармерки, но уште пофраерска е во комбинација со трендовска плисирана ...

Повеќе »

Промовиран првиот интерактивен водич за Скопе „Здраво Скопје“

Во неделата во градскиот парк во опуштена и релаксирана атмосфера, весело, разиграно, надополнето со розови балони, превкусни јаболка, карирани ќебенца и скопски шлагери беше промовиран првиот интерактивен водич за Скопје “Здраво Скопје“. Преполно со деца, домашни миленичиња, родители, баби и ...

Повеќе »

Меланија Трамп во сино палто од Мајкл Корс

На велигденската забава организирана за деца во Белата куќа, Меланија Трамп носеше макси палто во сина нијанса од американскиот дизајнер Мајкл Корс. Палтото со функција на фустан е од актуелната пролетна колекција 2019, и достапно е во продажба по цена ...

Повеќе »

Модните парчиња на Меган Маркл кои чинат под 100 евра, а достапни се во продажба

Се што ќе облече Меган Маркл, за брзо време се распродава или станува тренд. Но освен гардеробата од луксузните модни марки, Маркл се појави во бројни модни парчиња кои се со прифатлива цена, од популарните „хај стрит“ брендови. А некои ...

Повеќе »

Велигденски венец со суво грозје и украсни јајца

Велигденскиот венец со суво грозје  е традиционален во повеќе земји за оваа пригода, се разбира и во Македонија, и ако до сега не сте го подготвиле, пробајте го нашиот проверен рецепт. Потребни намирници: 500 грама брашно, 1 свеж квасец, 250 ...

Повеќе »

10 најдобри согорувачи на масти за витко тело

За да стигнеме до фит тело за летниот период, потребно е диетата да ја почнеме од денес. Кога мислиме на диета, мислиме на избалансиран внес на нутритивни вредности, намален број на калории (но, не и драстичен), и зголемен внес на ...

Повеќе »

Барбара Палвин позира во новите костими за капење на Calzedonia

Неодамна именуваниот ангел на Викторија сикрет е главно лице во рекламната кампња на Calzedonia за летната колекција на костими за капење.  Фотографирана од Бен Ватс, унгарската убавица позира на плажите на Бахамите. Во новата колекција на популарната модна марка доминираат трендовски ...

Повеќе »