Monthly Archives: април 2019

Редовна консумација на пробиотски јогурт за рамнотежата во организмот

Јогуртот одамна станал неизоставен производ во секојдневната исхрана, не само благодарение на својот вкус, туку и поради бројните придобивки за органите за варење и за воспоставување на рамнотежата во организмот. Благодарение на своето полезно дејство, докторите често препорачуваат секојдневна консумација ...

Read More »

Bitsiani: Нов водич за матуранти за пролет 2019 (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Времето на матурските прослави наскоро доаѓа, а матурантите веќе забрзано го подготвуваат својот изглед за оваа возбудлива вечер. Продавниците на Bitsiani се несомнено една од омилените дестинации на младите луѓе – место каде можат да најдат трендовски парчиња, уникатни комбинации, ...

Read More »

VIVAX продолжува со чекорите за општествена одговорност како компанија која е голем дел од пазарот

Со воведување на R32 фреонот се обезбедува до 9% поголема заштита на животната средина Еден од најзначајните фактори за напредокот на нашето општество е неговата заштита. Без обезбедување на иднината сѐ друго е излишно. Затоа на минатиот Vivax Cool day, ...

Read More »

Тренд на неделата: Патики од TIMBERLAND

За тренд на неделата се одлучуваме за спортските патики од проверената, врвна марка TIMBERLAND. Ги носиме во секакви спортски и кежуал пригоди, но подеднакво добро „стојат“ и со пролетни фустанчиња доколку и даваме предност на комфорноста на стапалата. Сивкастите нијанси одлично ...

Read More »

Модната колекција на Divaio пролет-лето ‘19 наменета за мажи со стил

Колекцијата за мажи пролет-лето 2019 на Divaio е во трендовиски бои – пудра, светло жолта, небесно сина и праска во комбинација со неутрални тонови, како и во риги или во морнарски стил. Мажите ќе можат да изберат одела, кошули, чевли ...

Read More »

FRIDAY.MK со нова колекција на маици

Официјалната продажба започнува од 08.04, а од денеска до недела има PRE-SALE Еднинствениот онлајн машки магазин кај нас Friday.mk ви ја претсавува најновата колекција на машки маици од брендот Friday. Новата колекција која официјално ќе се појави наредната недела, ќе ...

Read More »

Биди ВИП вози ЏИП донесе автомобил во Ресен

Александар Треневски од Ресен го направи своето ВИП селфи со новиот JEEP COMPASS, кој му го донесе инстант лотаријата БИДИ ВИП ВОЗИ ЏИП на Државна лотарија на Македонија. Александар замина со нов автомобил од Скопје за Ресен откако Марјана Станојковска ...

Read More »

Топ 3 мантили од GUESS кои ќе го подигнат секој стајлинг

Во GUESS најдовме мантили од актуелната колекција пролет/лето 2019, кои заслужуваат посебно внимание. Три елегантни и трендовски мантили најдовме во GUESS кои ќе го подигнат секој стајлинг без разлика дали ги комбинираме со покежуал облека или ги носиме во елегантна модна ...

Read More »

Модели на чанти од пролетната колекција на Carpisa

Популарната глумица Пенелоп Круз повторно е во улога на главно лице во новата рекламна кампања на чанти на Карпиза за сезоната пролет/лето 2019. Дизајнерите од оваа италијанкс марка за претстојната сезона се иснпирирале од модерната жена, протагонистка на времето во ...

Read More »

Бијонсе стана нов креативен партнер на Адидас

Популарната спортска марка Адидас и ѕвездата Бијонсе го најавија новото партнерство, што значи време е да направиме „чистка“ во гардероберот меѓу спортските парчиња, за да ослободиме место за нови. Новата колекција од оваа соработка ќе содржи спортска облека и патики, ...

Read More »