Monthly Archives: април 2019

ФРАЕРСКИ Е ДА СЕ ЧИТА: Кампања на книжарница ТРИ за подигнување на читателската свест кај младите

Под мотото „Фраерски е да се чита – недела на кул книги во ТРИ“, издавачкиот центар ТРИ од 2 април почнува кампања за подигнување на читателската свест кај младите. Со богата двонеделна програма проследена со убав избор на повеќе дела ...

Read More »

Листа на желби: Макси, а секси, фустан од DESIGUAL

Во колекцијата пролет/лето 2019 на DESIGUAL (достапна во продажба) најдовме макси црн фустан со цветен принт на кој не можеме да му одолееме. Женствениот фустан има нагласен струк, длабоко деколте и шлиц со умерена должина, односно крој кој ја нагласува сексапилноста. ...

Read More »

Посна и брза пита со праз и компир

Вкусен рецепт за оние кои постат. Од намирници потребно е – 12 готови кори за пита, малку зејтин, 3 праза, 2 поголеми компири, малку зачин по желба, сол. Подготовка Празот исечкајте го на кругови и пропржете го на малку масло. ...

Read More »

Моделот Криси Тајген отворено зборува за своите 10-на килограми вишок

33-годишната манекенка и сопруга на популарниот пејач Џон Леџенд отворено зборува за својот вишок на килограми. Тајген кариерата на модел ја започна во 2004-та година, а по свадбата со Џон Леџенд во 2014 година, оваа убавица доби голема популарност. Популарноста ...

Read More »

Ова се најбарани дестинации за годишен одмор во 2019

Популарниот сајт кој е специјализиран за патувања TravelSupermarket направи истражување и ги претстави најбараните дестинации за годишен одмор во 2019 година. Секако, на оваа листа се наоѓаат и некои многу познати градови, а изненадувачки е што Италија го зазема првото ...

Read More »

Ова се најслатките модели на патики од PUMA за пролет/лето 2019

Спортската марка Пума и Барби се здружија и ја лансираа новата колекција на патики за пролет/лето 2019 која содржи неколку модели на преслатки патики во бели и розови нијанси, како и покласични црни со розово лого на Барби. Својот 60-ти ...

Read More »

Меган Маркл во најлежерен изглед до сега, со маичка од 20 долари

На 29-ти март, војвотката од Сасекс, Меган Маркл и принцот Хари ја посетиле медицинската продавница за органска нега на кожа „Ила“ во Лондон, и двајцата облечени во „кежуал“ модни комбинации. Ико не станува збор за никаква офцијална ни кралска посета, ...

Read More »

Ким Кардашијан лансираше колекција на очила за сонце, сите модели по цена под 100 долари

Новата колекција на очила за сонце која произлезе од соработката на брендот Каролина Лемке и Ким Кардашијан е во продажба на официјалната Интернет страница на Каролина Лемке. Интересно е што станува збор за луксузна колекција со авангардни модели, а цената ...

Read More »

На плажа со љубов: Костими за капење од & Other Stories

Модната марка & Other Stories го лансираше модниот водич за костими за капење насловен Seaside with love. За тренд-водичот позира Браина Лавиена која не само што ги презентира новите костими за капење, туку истовремено промовира позитивен поглед на различноста на телата. ...

Read More »

Најпопуларната журка од Ибица доаѓа на ЕГЗИТ: Соломун +1 со големите „Тејл оф Ас“ на Денс Арена!

И минатото лето ЕГЗИТ подготви вистински „Аренамагедон“, но овогодишната програма на светски фамозната Денс Арена сепак го носи своето најјако издание досега! Веста дека Карл Кокс (Carl Cox) прв го објави своето враќање на еден од најголемите светски рејвови на ...

Read More »