Monthly Archives: април 2019

Топ 3 модели на чевли со високи потпетици со „анимал“ принт, достапни во продажба

Анимал принтот останува во тренд и за сезоната на потопли денови, а што има пожествено од убав пар чевли со високи потпетици и популарниот принт. Три прекрасни модели најдовме во брендираните продавници на Фешн Груп, од колекциите пролет/лето 2019. Достапни ...

Read More »

Кнез со сензуална и софистицирана нова лимитирана колекција: Be Me – Be drAMA

Свила, бисери и свилено жерсе се изборот на материјали за новата лимитирана сензуала и софистицирана модна колекција на Ивана Кнез, насловена како Be Me – Be drAMA. Таа со својата фото приказна ја прикажува Драма од почетоците на двата бренда ...

Read More »

Најубавите тексас фустанчиња од пролетните колекции на брендовите на Fashion Group

Тексасот е вечен, и понатаму е наш фаворит особено во пролетните денови. А особено сме воодушевени од тексас-фустанчињата кои ги најдовме кај популарните модни марки на Фешн Груп. Идеални се за комбинација со патики, чевли со умерено висока потпетица, а ...

Read More »

Започнува првото издание на музичкиот фестивал UNDERFEST: Погледнете ја целата програма

Долгоочекуваното прво издание на урбаниот фестивал Андерфест ќе се одржи овој викенд поточно на 5, 6 и 7 април во просториите на Public Room (Јавна Соба), а влезот за сите настани е бесплатен. На него ќе земат учество артисти кои ...

Read More »

Трифантино, убавини за најмалите и најмилите

Колку љубов е потребно за да се создадат овие убавини?! Кога срцето на една мајка е исполнето со тројна љубов инспирацијата и креативноста доаѓаат природно. Љубовта и грижата кон нејзините најмили ја инспирираше да го создаде најдоброто, а тие креации ...

Read More »

Њујорк добива стаклен облакодер повисок од Емпајер Стејт – оттука погледот ќе биде неверојатен!

Њујорк е дом на некои од најимпресивните објекти во светот кои се вистински архитектонски чуда, а сега добива уште еден објект наречен Hudson Yards Tower, кој ќе нуди најдобар поглед на градот. Највисоката панорама на градот ќе ја нуди новиот ...

Read More »

Ова е најбараната сукња од MANGO за пролет 2019

Преубавата сатенска плисирана сукња е најбарано модно парче од пролетната колекција на Манго. Плисираните сукњи се „маст хев“ за сезоната на потопли денови, па не чуди што ваквите убави модели се распродаваат веднаш. Прекрасен сатенски модел на плисирана миди сукња ...

Read More »

14-месечната ќерка на Кајли Џенер доби чанта поскапа од луксузен автомобил

Кајли Џенер на необичен начин ја покажа својата љубов кон ќеркаси, Сторми – подарувајќи и модерна розова Биркин чанта од луксузната марка „Hermes“. Во нејзиниот последен Инстаграм пост, Џенер и Сторми позираат заедно покажувајќи ја чантата која вреди колку еден ...

Read More »

Кои хороскопски знаци најтешко кажуваат „те сакам“

Некои хороскопски знаци полесно ги искажуваат своите чувства кон партнерот, на други им е потребно многу повеќе време за блискост, а уште повеќе – за да го кажат зборот „те сакам“. Родените во знакот на Риби и Рак, најлесно и ...

Read More »

Слајс – иновативна бизнис идеа, локално менаџирана, а со глобален успех

Базирана врз новите технологии, бизнис идејата на Илир Села со којашто го освои американскиот пазар, е водена и менаџирана токму од Македонија преку канцелариите во Дебар, Охрид, а сега и во Скопје. Фирмата Слајс во Македонија вработува повеќе од 350 ...

Read More »