Monthly Archives: април 2019

Листа на желби: Тексас комбинезони од LEVIS

На нашата модна листа на желби предводат 2 пара тексас комбинезонки од популарната модна марка LEVIS. Тексасот е совршен за пролетните и летни денови, а го носиме во секакви „кежуал“ прилики. Најкомотното модно парче – тексас комбинезонот, е неизбежен дел од ...

Read More »

Посен солен ролат со спанаќ и печурки

За оние кои постат, еве една супер идеја за појадок, ручек или вечера. Потребни намирници- 400 грама компири, 100 грама спанаќ, 100 грама ориз, 2 моркови, китка магдонос, 100 грама шампињони, пола лажичка сладок црвен пипер, пола лажичка лук во ...

Read More »

„Анимал“ принт за софистициран изглед во колекцијата пролет/лето на LIU JO

Женственост и сензуалност се синонимите кои се провлекуваат низ целата Liu Jo пролетна кампања. Дизајнерите од LIU JO за оваа сезона ни предлагаат сосема неочекувана, но многу ефектна комбинација на трендовскиот „анимал принт“. Имено, тие популарниот принт го комбинираат со светло сина ...

Read More »

Кејт Мидлтон во „кежуал“ модна комбинација

Војвотката од Кембриџ го посети Gilwell Park, каде се случуваше прослава по повод 100 годишнината од отворањето, но и за поддршка на иницијативата што повеќе деца да го посетуваат паркот и воопшто природата. За оваа прилика, Кејт Мидлтон одбрала спортско-кежуал ...

Read More »

Violeta by MANGO – колекција пролет/лето 2019 за полнички девојки и жени

Моделите Лорена Дјуран, Палома Елзесер и Иза Ајзермен се главни лица на кампањата пролет/лето 2019 за популарната линија Violeta наменета за полнички дами, од Mango. Кампањата е снимена во живописниот и колоритен град Картахена де Индиас во Колумбија. Пред објективот ...

Read More »