Monthly Archives: мај 2019

Моника Белучи во раскошен микс-принт фустан од Долче и Габана

Италијанската глумица Моника Белучи (54) и нејзиното момче Николас Лефевре (36) неодамна ги видовме заедно на црвениот тепих на Канскиот Филмски фестивал. Сега пак, повторно се фотографирани на црвениот тепих на хуманитарниот гала настана на ELLE кој се одржа во ...

Read More »

Започнува настанот „Еј, што имаме да изгубиме? Архивирањето како колективен чин на отпор“

Вечерва, со почеток во 20 часот во Музејот на современата уметност почнува Меѓународниот симпозиум „Еј, што имаме да изгубиме? Архивирањето како колективен чин на отпор“, кој е во организација на Здружението за современа уметност и кураторски практики „Проектен простор Прес ...

Read More »

Џорџ Клуни објави конкурс за добродетелство, кој ќе победи оди на вечера со него и Амал

Џорџ Клуни и Амал собираат средства за човекови права: оние што ќе донираат, може да освојат престој и вечера во нивната вила на езерото Комо. 58-годишниот холивудски актер им нуди шанса на фановите да добијат вечер помината заедно со него ...

Read More »

ЛУДУС – Добитник на наградата „NJAL+“ на Фестивалот Асембли во Грац

ФЕСТИВАЛОТ ЗА ДИЗАЈН „АСЕМБЛИ“ ВО ГРАЦ, АВСТРИЈА ЈА ДОДЕЛИ НАГРАДАТА „NJAL+“ НА МАКЕДОНСКАТА МОДНА ЕТИКЕТА ЛУДУС Во петокот на 24. мај, по групната модна ревија на австрискиот фестивал за дизајн Асембли, реномираната модна платформа Not Just a Label со седиште ...

Read More »

Инстант лозот ДИЈАМАНТ – повторно во продажните места на Државна лотарија на Македонија

Од денес, петок (31.05.2019 год) на сите продажни места на Државна лотарија на Македонија инстант лозот ДИЈАМАНТ повторно во продажба во својата трета серија. ДИЈАМАНТ -от на Државна лотарија на Македонија е полн со најразлични парични добивки , почнувајќи од ...

Read More »

Како да препознаете квалитетно кафе?

Кафето е еден од најконсумираните пијалаци после водата. Глобално, дневно во светот се пијат во просек околу 2,25 билиони шолји кафе. Можеби звучи и изгледа лесно и едноставно, но за една шолја кафе да биде совршена, потребно е да се ...

Read More »

Во среќни мигови, подарете инстант лозови, подарете СРЕЌА ПЛУС

Нова понуда на бесплатни украсни коверти за сите кои подаруваат инстант лозови за различни поводи Државна лотарија го поддржува трендот за подарување инстант лозови со понуда на нови украсни коверти кои може да се најдат на сите уплатно-исплатни места ширум ...

Read More »

Нова колекција на очила за сонце од Dolce & Gabbana, логоманијата е насекаде!

Кјара Шелзи и Ан Барето се главни лица во кампањата #DGLogo Eyewear на Dolce & Gabbana.  Италијанската модна марка Долче и Габана во новата колекција на очила за сонце на „голема врата“ ја враќа логоманијата.Логото Dolce & Gabbana доминира и на ...

Read More »

Поглед на новите модни парчиња од Mango Committed за пролет/лето 2019

Моделот и пливачка Вивиен Солари, позната по својата природна убавина, е главно лице во кампањата за колекцијата Mango Committed за пролет/лето 2019. Колекцијата на Mango – Mango Committed, која е фокусирана на одржливата мода, се надополни со нови модни парчиња. Кампањата ...

Read More »

Необични задоволства на Деновите на шведската кујна во Дистрикт бар и ресторан

Необичните и несекојдневни вкусови на шведската кујна ќе имаат можност да ги откриваат гастрономите и љубителите на вистински специјалитети на Деновите на Шведска кујна во Дистрикт бар и ресторан. Во организација на Шведската амбасада и Дистрикт бар и ресторан под ...

Read More »