Daily Archives: 01/05/2019

Првомајски рецепт: Совршени ќебапчиња и плескавици

Иако многумина ќебапчињата и плескавиците ги купуваат веќе подготвени во месарниците, најдобра идеја е сами да ги подготвите – така се највкусни! Често се смета дека вусните ќебапчиња и плескавици содржат различни „тајни состојки“, но најволшебното решение е всушност во ...

Read More »

Пролетни сандали со висока потпетица од ZARA за секоја модна комбинација

Пролетната колекција на ZARA изобилува од модерни модели на сандали со висока потпетица кои се практични за комбинирање и лесни за носење. Доминираат сребрените и белите нијанси, но тука се и класичните црни сандали украсени со проѕирни детали, светки или чипка. ...

Read More »

Фармерките на Дајан Китон – ѕвезди на Инстаграм

73-годишната глумица Дајан Китон уште еднаш докажа дека е голема модна инфлуенсерка. Глумицата е од 2015 година присутна на Инстаграм и има над 900.илјади фанови на оваа социјална мрежа. Неодамна таа објави фотографија на Инстаграм на која позира во музеј ...

Read More »

Наоми Кемпбел на насоловната на Вог, годините не и можат ништо!

Супермоделот Наоми Кемпбел со три насловни страници се појавува во јунската едиција на јапонскиот Вог. 48-годишната британска убавица е фотографирана од Луиџи и Јанго. На првата насловна страница носи фустан и чевли од Долче и Габана, на втората насловна е ...

Read More »