Daily Archives: 02/05/2019

Утре сте резервирани за афтерворк на кафе со експерт: од стартап до експанзија

Триесет совети како да прераснете од стартап во компанија која ќе доживее експанзија е темата на која Rishi Chowdhury ќе говори на настанот кафе со експерт кој ќе се одржи на 3-ти мај, петок, со почеток во 18 часот во ...

Read More »

Што треба да јадат децата нетолерантни на лактоза?

За многу деца, сладолед, парче торта или чаша ладно млеко по ручекот, може да значи ден, исполнет со стомачни тегоби, грчеви, гасови и дијареа. Децата кои имаат вакви тегоби по консумирањето млечни производи, најверојатно се нетолерантни на лактоза, што е ...

Read More »

Колку плаќаат славните брендови за да бидат дел од филмот со Џејмс Бонд?

Од Хаиникен до Белведере, брендовите плаќаат огромни суми за да бидат дел од филмовите со Џејмс Бонд. Џејмс Бонд сака мартини, но Хаиникен сакаат да знаете дека тој понекогаш ужива и во пиво. Холандската пивара не е единствена во оваа ...

Read More »

Пролетна колекција на BOSS за лежерен изглед и за патници

Глумецот Џереми Ирвин позира во новите модни парчиња од Бос. Пролетната колекција на Бос дизајнирана за лежерен изглед и за патници, ја претставува популарниот глумец Џереми Ирвин. -Сакам да патувам од забава. Секогаш е добро да се има на патување ...

Read More »

Изглед на денот: Оливија Кулпо во мини фустан во неон-зелена нијанса

26годишната попуалрна манекенка на Бакарди забавата организирана во Њујорк пристигна во супермини фустан во трендовска зелена -неон нијанса, освојувајќи го вниманието. „Дејвид Кома“ фустанот со нагласено деколте и отворен грб, Кулпо го комбинираше со сребрени „Брајан Атвуд“ чевли на висока ...

Read More »

Пролетната „плус сајз“ колекција на MANGO го слави женското тело во сите конфекциски броеви!

Колекцијата на Манго дизајнирана за различни конфекциски броеви, а наменета за сезоната пролет/лето 2019, е вистински празник за очите! Особено убави се фустаните во живи бои и весели принтови. Панталоните се во пастелни нијанси. Понудата на фустани кои ќе ги ...

Read More »

Киану Ривс е ново лице на Сен Лоран

Ентони Вакарело го одбра глумецот Киану Ривс за лице на кампањата за колекцијата есен 2019 на Сен Лоран. Новите фотографии ги снимил славниот фотограф Дејвид Симс, во препознатлива црно-бела техника по која е и препознатлива луксузната француска модна куќа, вдахнувајќи ...

Read More »

Црвениот тепих на 2019 Billboard Music Awards (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Секако, Греми наградите се супер, но и Билборд музичките награди се подеднакво возбудливи. Додека црвениот тепих на овој голем музички настан не е толку гламурен како оној на Мет Гала или на МТВ Видео Мјузик наградите, сепак видовме многу забавна ...

Read More »