Daily Archives: 03/05/2019

Брзо и едноставно прочистете го организмот со овие 3 чудотворни продукти

Постите завршија. По нив следеа Велигденските празници кои со себе носат обилни и богати трпези. Велигденското прејадување, залеано со алкохолни пијалаци, а особено по долг период на пост, може тешко да го дисбалансира вашиот организам. Ова нагло прејадување, може да ...

Read More »

Раст на продажбата на „Тиквеш“ на домашниот и на странските пазари

Трендот на позитивни деловни резултати на Винарската визба „Тиквеш“ остварен во изминатите години, продолжува и во првиот квартал од оваа година. Во првотото тромесечје од 2019-та година, продадени се над 2,5 милиони литри вино и ракија што е за 12,1% ...

Read More »

10-дневна диета со риба и зеленчук

За љубителите на рибата и доброто здравје, ова е совршена диета. Диетата се спроведува десет дена, дава брзи резултати – загуба на три до четири килограми. По кратка пауза, диетата може да се повтори. Мени   Појадок-1 до 2 јајца, шолја ...

Read More »

Тренд на неделата: Сандали од GEOX

Сините сандали од колекцијата пролет/лето 2019 на GEOX се наша љубов на прв поглед! Дизајнирани од 60 отсто кожа, трендовските сини сандали од GEOX се се што ни треба за оваа пролет/лето. Ги носиме и со фармерки и со лелеави фустанчиња, на ...

Read More »

Направени од 50% рециклирана пластика, моделите од капсулната колекција на Timberland ReBOTL содржат 6 до 10 пластични шишиња

Timberland веќе подолго време работи на намалување на уништувањето на природата при производство на своите препознатливи производи. Оваа сезона, капсулната колекција за мажи ReBOTL е сериозен потфат во оваа еко насока на брендот. Имено, секој модел од колекцијата во себе ...

Read More »

ZARA има преслатки кратки комбинезонки за пролет/лето 2019

Долгите модели на комбинезони беа хит за ланското лето, а оваа година на сцена доаѓаат кратките комбинезонки. Убави модели на кратки комбинезонки нуди Зара. Од комбинезонки кои можат да се носат на плажа и од утро до вечер, до свечени ...

Read More »

Што ќе им донесе младата Месечина во Бик на хороскопските знаци?

Утре, на 4ти мај, младата месечина го нашушта знакот на Овен и влегува во знакот на Бик, носејќи движечка енергија. Иако периодот на млада Месечина е одличен за започнување нови деловни проекти и нови љубовни врски, овојпат, во Бик, нема ...

Read More »

Костими за капење и летни фустанчиња од & Other Stories

За летната сезона модната марка & Other Stories го форсира ретро стилот. Бикините се високи во стилот на 60-те години.  За рекламната кампања на комата колекција позира Еленор Тулин со своите две сестри Мери и Евгени. Француските убавици позираат во дводелни костими ...

Read More »