Daily Archives: 04/05/2019

Неделен хороскоп (6-ти до 12-ти мај): Топ знаци на неделата- Овен, Лав и Близнаци

И оваа седмица Овните се кралеви на зодијакот. Венера и Меркур блескаат во знакот на Овен, носејќи многу среќа и за сите огнени знаци. Помалку среќа ќе имаат кутрите Вагички, Јарци и Ракчиња. А вие во кој знак сте родени? ...

Read More »

Рецепт за совршено гвакамоле

Гвакамоле е додаток на јадење, мезе или салата, кое поради специфичниот вкус е популарно насекаде низ светот, а е карактеристично за мексиканската кујна. Основата на вкусното гвакамоле е авокадото. Се верува дека неговото потекло датира уште од времето на Ацтеките ...

Read More »

Шарлиз Терон со нова боја на косата, инспирирајте се од нејзината промена

Јужноафриканската глумица Шарлиз Терон ја промени својата фризура и боја на косата за премиерата на новиот филм Заведи ме ако можеш. Заслужен за новата фризура на глумицата е фризерот Адир Абергел кој ги постираше фотографиите на социјалните мрежи, објаснувајќи дека ...

Read More »

Челзи Крист, убавицата со мускулесто тело е новата Мис на Америка

Во многу емотивна амтмосфера на бината, поранешната победничка Сара Роуз Самерс ја круниса годинешната победничка Челзи Крист за победничка на престижниот натрпевар за убавина – Мис на Америка. Позната како Мис на Северна Каролина, Крист ја доби круната пред конкурентките ...

Read More »

Листа на желби: Сините панталони со висок струк од Zara

Во пролетната колекција на Зара најдовме хит модно парче кое го ставаме на нашата листа на желби. Станува збор за панталони со висок струк и широк крој во преубава, сина нијанса, кои може да се носат и во лежерни комбинации ...

Read More »

Поглед на летната колекција на Reserved (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Новата колекција на Reserved е инспирирана од ориенталниот стил – етно и бохо стилот добија нова димензија во насока на модна инспирација од Блискиот Исток. Нијансите на земјата, пастелните тонови, свилата и кафтанот се главни протагонисти во новата колекција дизајнирана за ...

Read More »

Getting Ready – Нов тренд водич од ZARA

Жан Кемпбел е главно лице во новата рекламна кампања на Зара за пролет/лето 2019.Тренд-водичот е насловен Getting Ready.Новите модни парчиња се надополнување на колекцијата TRF.  Од дневни до вечерни модели, дизајнерите на Зара се фокусираат на трендовските материјали со точки, маичките ...

Read More »