Daily Archives: 06/05/2019

На свечениот ручек за папата Франциск ќе бидат послужени вина на винарницата „Стоби“

Папата Франциск за време на неговата историска посета на земјава утре (7 мај) ќе биде послужуван со ексклузивни вина на винарницата „Стоби“. Најквалитетните вина на оваа винарница ќе се служат на свечениот ручек што ќе се организира во чест на ...

Read More »

„Месец на модата” во Рамстор Мол

Во пресрет на многу настану во наредниот период, Рамстор Мол организира “Месец на модата“ кој ќе трае од 06 Мај до 02 Јуни. Во месецот на модата сите љубители на модните трендови и модата ќе можат да уживаат во незаборавно ...

Read More »

Листа на желби: Цветниот кошула-фустан од REPLAY

Во колекцијата пролет/лето 2019 на REPLAY најдовме извонредно модно парче кое со задоволство го носиме во повеќе комбинации. Цветниот кошула -фустан може да го носиме и на „голо“ или пак, за фраерси изглед – со шорцеви. За заокружување на изгледот комбинирајте ...

Read More »

Нов производ од Artdeco за бронзен тен на нозете

Козметичката марка Artdeco во својата нова колекција насловена Make up your sunset stories, ни носи еден интересен производ кој ќе им се допадне на сите што сакаат исончан изглед. Станува збор за производот Spray on Leg Foundation во повеќе нијанси ...

Read More »

Мет Гала вечерва на тема Camp Notes on Fashion

Првиот понеделник во мај секогаш е резервиран за ексклузивниот настан во организација на уредничката на американскиот Вог, Ана Винтур. Станува збор за Мет Гала, настан на кој присуствуваат ексклузивни гости по избор на Винтур, а од медиумите присуствуваат само новинарите ...

Read More »

Massimo Dutti со нова колекција Volume II Collection

Моделот Биргит Кос е главно лице во кампањата на новата колекција за пролет/лето 2019 на Massimo Dutti. Лимитираната колекција е насловена Volume II Collection. Фотосесијата за „lookbook“-от е реализирана од Џош Олинс. Друштво на Кос и прави машкиот модел Хуго ...

Read More »