Daily Archives: 08/05/2019

Промовирани француски еклери во Coffee factory

Францускиот амбасадор Кристиан Тимоние воодушевен од вкусот на француските еклери Денеска во кафулето Coffee Factory во пријатна и непосредна атмосфера беа промовирани повеќе видови на француски еклери, кои се направени според оригинална рецептура и кои понатаму ќе бидат составен дел ...

Read More »

WOW ФАКТОР: Подготвени сме за забава со новата колекција на PARFOIS

Сезоната на забави е веќе тука, а Parfois има сè што Ви треба за да имате најдобри и најкул комбинации. Знаеме колку е тешко да се одберат вистинските парчиња кога се подготвуваме за забава. “Дали сум премногу или премалку дотерана?”, ...

Read More »

Директорката на Охридско лето се поклони пред папата

Директорката на најпрестижниот фестивал од Македонија Наташа Поповиќ денес присуствуваше на церемониите во рамки на посетата на Папата Франциск кои се одржаа во и пред Спомен куќата на Мајка Тереза. Поповиќ која во приватниот живот е сопруга на италијански дипломат ...

Read More »

ЛУДУС ја промовира новата колекција за пролет/лето 2019

Идејата за општество сместено во иднината каде ги нема постоечките бинарни родови улоги е основата за колекцијата насловена како „Пост-родовост – Поглавје I“. Замислена како утописка ослободителна визија, авторот размислува за социо-културните импликации и директните односи со модата. Колекцијата е ...

Read More »

Колекција Lancôme x Chiara Ferragni – се што ни треба за ова лето

Модната инфлуенсерка Кјара Ферањи која на социјалните мрежи има над 16 милиони следбеници, ги здружи силите со козметичката куќа Lancôme. Резултатот од соработката е новата колекција на декоративна козметика Lancôme x Chiara Ferragni. Новата колекција содржи палета на сенки за очи, руменила, ...

Read More »

Тројца врвни автори на Саемот на книгата

Издавачкиот центар ТРИ годинава на Саемот на книга настапува со богата програма на активности која вклучува ексклузивни гостувања на тројца врвни светски автори – Винко Модерндорфер, Кристина Улсон и Едина Сворен – кои ќе допатуваат во Скопје специјално за 31 ...

Read More »

Џенифер Лопез во светкав „Версаче“ фустан на Мет Гала

На најголемиот моден настан Мет гала, во организација на уредничката на Вог, Ана Винтур, на црвениот тепих вниманието го привлече Џенифер Лопез со светкавиот фустан. Фустанот е креација на Версаче. Изгледот е заокружен со сребрени сандали на платформа и вртоглаво ...

Read More »

Поглед на летната колекција на Guess

Guess ја презентираше кампањата за новата колекција дизајнирана за лето 2019.  Кампањата е снимена во пустината Мохаве (САД). Пред објективот на Татјана Герусова позираат моделите Гвен Ван Меир и Мишел Герзиг. Двете Guess девојки носат кежуал тексас модни парчиња, тропски ...

Read More »

Ешли Грем и Тара Лин во кампањата на Swimsuits For All

Swimsuits For All ја лансираше KingSize колекцијата на костими за капење.Главни лица во кампањата се „плус сајз“ моделите Ешли Грем и Тара Лин, на кои друштво им прават Ем и комичарката Шери Шепард. Четирите убавици позираат на плажа пред објективот ...

Read More »