Daily Archives: 09/05/2019

Големиот Дарко Рундек, моќната Сенида и најбараните рапери во регионот пристигнуваат на „Си Денс“!

Еден од најзначајните музичари од просторите на некогашна Југославија, ДАРКО РУНДЕК со својот музички состав „Екипа“ доаѓа на јужниот Јадран за на 31-ви август да одржи концерт за паметење на главната бина на „Си Денс“ (Sea Dance) фестивалот! Рундек е ...

Read More »

Моќни како сирена | Penti костими за капење 2019

Лето. Сонце. Песок. Идеална комбинација за да го облечете костимот за капење кој го обожувате и да се препуштите во уживање на летото! Одберете го оној во кој ќе се чувствувате магично и привлечно… во оној кој ќе се чувстувате ...

Read More »

Дружење со најпопуларниот словенечки автор за деца и млади

Денска на саемот на книгата со почеток од 17 часот посетителите ќе имаат единствена можност да се дружат со Винко Модерндорфер еден од најпопуларните словенечки автори за деца и млади. Тој денеска во рамки на саемот ќе ја промовира својата ...

Read More »

Хуманитарен базар во училиштето „Нова“ за помош на Дневниот центар за деца на улица

 Традиционалниот хуманитарен базар на училиштето „Нова“ во Скопје ќе се одржи во 11 часот во сабота (11 мај) во кампусот на оваа образовна институција, а дел од парите собрани на настанот ќе бидат наменети за Дневниот центар за деца на улица ...

Read More »

Извлечена е првата 7ка на Лото 7

Среќната ѕвезда во Кавадарци ја донесе најголемата лото премија во историјата на Државна лотарија, вредна близу 500.000 евра Скопје, 9ти мај, 2019. Во 5тото коло Лото7, одржано вчера на 8ми мај 2019та, не израдува првата 7ка од играта Лото 7. ...

Read More »

Со атрактивна фотосесија DIAS ја претстави новата женска колекција (ГАЛЕРИЈА)

Модната марка DIAS со атрактивни фотографии ја претстави новата женска колекција дизајнирана за сезоната пролет/лето 2019 година. Фотосесијата е насловена Life is a Rodeo, а акцентот е на смелите и уникатни модели на кожени чевли и чанти. -Можноста сами да ...

Read More »

Филмот Петрунија се закити со уште две награди

Филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на Теона Стругар Митевска на штотуку завршениот Деа Филмски Фестивал во Тирана (2 до 8 Мај) освои две награди и тоа главната награда за најдобар филм и наградата за најдобра женска улога која ...

Read More »

Стручната јавност се запозна со иновативната колекција Еуцерин “Анти-пигмент”

Пред голем број на доктори-дерматолози, фармацевти и новинари, медицинската козметика Еуцерин и официјално ја претстави новата високо иновативна колекција Еуцерин“Анти-пигмент” наменета за нега на кожа склона кон хиперпигментација. Д-р Соња Петрушеска на почетокот на своето излагање истакна дека развојот на ...

Read More »