Daily Archives: 10/05/2019

ШОПИНГ ВОДИЧ ЗА МАТУРАНТИ | 7 корисни предлози за девојки и момци

Се подготвувате за матурската прослава? Го одбравте идеалниот изглед, тоалета или здолниште? Закажувате термини за шминка и фризура? Се прашувате кои хулахопки најдобро ќе прилегаат за природен изглед или го барате совршениот градник? Момци, вие разгледувате бои на вратоврски? Дали ...

Read More »

Huawei бара кандидати за тестирање на новиот Android Q Beta

Одбраните кандидати ќе го тестираат новиот Аndroid Beta на Huawei Mate 20 Pro За време на овогодинешниот Google I / O, Huawei објави дека започнува да ангажира доброволци за бета тестови на Android Q beta. Аплицирањето ќе трае до 30-ти ...

Read More »

Што ги инспирира македонските „фуд-блогери“?

Fat Kitchen, Dave’s Kitchen, Cooking with Branko и Natali Cooking во интересен предизвик за готвење Кога готвењето станува секојдневие, често му недостасува предизвик. Иако на интернет секојдневно среќаваме голем број рецепти, често не можеме да бидеме 100% сигурни во резултатите, ...

Read More »

Нова серија фотографии од соработката на Каролина Гочева и MANGO

Популарната пејачка Каролина Гочева позира во ленен костум од MANGO. Ленот е особено актуелен како материјал во оваа колекција на Манго, а целосниот изглед е дополнет со романтичен шешир и плетени детали. Овој трендовски и впечатлив изглед е одличен за деновите кога ...

Read More »

Guess костими за капење за лето 2019

Американската глумица и модел Шарлот Мек Кини е главно лице (и тело) во новата кампања на Guess Swim 2019. Гес девојката ги презентира новите костими за капење за сезоната лето 2019. Колекцијата содржи 12 модели, а во креациите учествувала и ...

Read More »

Dandelion Spa & Health центарот на Скопје Мериот хотел со нов изглед и ново име

Нежност, мир и спокој – на добро познатото место сега со ново име, Скопје Мериот во претстојниот месец мај внесува промени во својот Spa & Health Club Spa & Health клубот на Скопје Мериот хотел, лоциран во строгиот центар на ...

Read More »

Со инстант лозот БИДИ ВИП – ВОЗИ ЏИП од Скопје во Гостивар

Од 01.11.2018 година Државна лотарија на Македонија го пласираше инстант лозот БИДИ ВИП – ВОЗИ ЏИП во соработка со Аutomobile SK, а вчера додели уште еден автомобил JEEP COMPASS, кој е една од 10-те главни добивки во овој инстант лоз. ...

Read More »

Тренд на неделата: Сандали од REPLAY

Во колекцијата пролет/лето на REPLAY најдовме два модела на сандали со интересни пораки кои не можат а да не бидат забележани! Жолтиот модел со интересна потпетица и црниот модел со тенка потпетица се наши ѕвезди за претстојната сезона. Достапни се во ...

Read More »

Нови модни парчиња од ZARA со флорален принт

Ведрите бои и цветните принтови се добредојдени за сезоната на топли денови, а Зара има што да понуди на оваа тема. Дизајнерите од Зара се протрудиле со новата колекција да задоволат различни вкусови. Од забавни асиметрични маички со еден ракав ...

Read More »

Поглед на MANGO Gala колекцијата

Манго пријатно не изненадува со новата колекција со поинаков концепт, насловена Mango the Gala Collection.  Во колекцијата доминираат свечените фустани кои се совршен избор за летните настани, матурските забави, свадби и родендени. Акцентот е на сензуалните бои, нијанси на црвена и ...

Read More »