Daily Archives: 10/05/2019

Обетки од MANGO кои го повикуваат летото

И додека летната гардероба е во знакот на неутралните нијанси, модните додатоци, особено накитот е во силни бои а најчесто и предимензиониран. Модните инфлуенсерки веќе покажаа дека ова лето обетките имаат предност, и тоа оние кои изобуваат од бои. И ...

Read More »

Меган Маркл во бел фустан од Грејс Бонер

Војвотката од Сасекс и принцот Хари позираа со нивното бебенце пред медиумите. За оваа важна прилика, Меган Маркл избрала бел фустан со миди должина и без ракави. Изгледот е заокружен со едноставен златен ѓердан. Фустанот е креација на англиската дизајнерка ...

Read More »

Летни туники од &Other Stories, баш се шик!

Со новата колекција дизајнирана за топлите денови, модната марка &Other Stories се фокусира на туниките. Моделите се со миди должина и нагласен струк со ремен, а палетата на бои се движи од пастелна розова до нагласено жолта и нежно сина. Ги ...

Read More »