Daily Archives: 11/05/2019

Пролетен ручек: Тортиљи со зеленчук и мелено месо

Превкусен рецепт за пролетен викенд ручек. За да ги подготвите тортиљите со зеленчук потребно ви е – 4 тортиљи, 400 грама мелено месо, зелена пиперка, пола главица зелка, главица кромид, чен лук, 150 мл кечап, сол, црн пипер, маслинов зејтин ...

Read More »

Инспиративниот моден избор на Амал Клуни

Славната двојка Џорџ и Амал Клуни годинава не се појавија на Мет Гала, но затоа вниманието на црвениот тепих го привлекоа на премиерата на Catch-22. Додека Клуни беше облечен во класичен црн костум и бела кошула, 41-годишната адвокатка блесна во моден ...

Read More »

Морнарскиот моден изглед на Кејт Мидлтон

Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон, во „navy style“ инспирира како да внесеме свежина во облекувањето во сезоната на потопли денови. Морнарскиот изглед е сосема соодветен за приликата – регатата King’s Cup која има натрпеварувачки карактер. Панталоните со висок струк и дворедни ...

Read More »

Бред Пит даде одговор на прашањето дали е повторно со Анистон

Русокосата или црнката? – тоа беше дилемата на популарниот глумец Бред Пит кои во изминатиот долг период беше познат и по две големи љубови. Зборуваме за прекрасната русокоса глумица Џенифер Анистон и суперсензуалната Анџелина Џоли. Глумецот ја остави Анистон за ...

Read More »

Џесика Частејн е лице на новиот парфем на Ralph Lauren

Глумицата Џесика Частејн е лице на новата кампања на Ralph Lauren за парфемот Woman Intense. Актерката повторно се врати да позира за Ralph Lauren, овојпат за новиот женски парфем. По успехот на парфемот ‘Woman’ кој беше лансиран во 2017 година, сега Частејн ...

Read More »