Daily Archives: 12/05/2019

54-годишната Полина Поризкова блеска на страниците на SPORTS ILLUSTRATED

Престижното списание SPORTS ILLUSTRATED вклучи повеќе модели од постарата генерија за специјалното издание посветено на костимите за капење. И додека суперзгоната Тајра Бенкс (45) ја краси насловната страница, во внатрешните страници со голема фотосесија се појавува топ моделот од постарата генерација ...

Read More »

Диета со јагоди, ем вкусна ем ефикасна

Диетата со јагоди може да ги воодушеви сите љубители на оваа нискокалорична овошка. А доколку се придржувате до неа, за една седмица може да „стопите“ два до три килограми. Во 100 грама јаготки има само 30-на калории, па затоа во ...

Read More »

Тајра Бенкс на насловната на Sport Illustrated, годините не и можат ништо!

Американскиот модел и актерка Тајра Бенкс има полни 45 години и по подолг период, поточно по цели 13 години, повторно ја освои насловната страница на престижното списание Sport Illustrated. Со заносно тело, фотографиите ќе ве остават подзинати. Тајра повторно се врати ...

Read More »

Неделен хороскоп (13ти до 19ти мај): Топ знаци на неделата -Бик, Јарец и Девица

Оваа седмица и планетата Венера и планетата Меркур го напуштаат знакот Овен и влегуваат во знакот Бик. Биковите ќе имаат најмногу среќа од сите хороскопски знаци, но среќни ќе бидат и сите земјени знаци. Проблемчиња пак, ги чекаат кутрите Шкорпии ...

Read More »