Daily Archives: 14/05/2019

Рагуза: Задоволство и предизвик ни беше да готвиме за папата Франциск

Вкусна и квалитетна храна, ексклузивно уреден простор и пријатен амбиент со 360 степени поглед на главниот град Скопје е ресторанот за свадби и настани Рагуза360. Руфтопот е дел од брендот Рагуза кој подготвува настани за државни институции, дипломатски претставништва, компании ...

Read More »

GEOX – колоритна женска колекција за пролет/лето (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Стилски изненадувања и софистицирана технологија за секојдневна елеганција во топлите денови кои доаѓаат. Храбри форми, интересни детали, невообичаени комбинации и оригинална интерпретација на класиците се носечки во колекцијата на Geox за пролет/лето 2019. Брендот останува лојален на посветеноста кон високо ...

Read More »

Dual-View режимот на камерата на Huawei P30 и P30 Pro достапен и во Северна Македонија

Иновативниот split-screen режим ќе им овозможи на корисниците да ја развиваат својата креативност По објавувањето на интерфејсот на Huawei EMUI 9.1 и неговата верзија B153, сопствениците на новите модели P30 и P30 Pro сега имаат пристап до една од најиновативните ...

Read More »

Забавувај се и донирај за СОС Детско село на Меѓународниот ден на семејството во Капитол мол

СОС Детско село и Капитол мол одлучија на интересен и забавен начин да покажат дека семејството и среќата на децата се најважни. Тие на 15. мај во 18.00 часот пред платото на Капитол мол огранизираат настан по повод Меѓународниот ден ...

Read More »

Трендовски, фраерски, елегантни, шик… 6 модели на очила за сонце од WOMEN’SECRET

Барате очила за сонце што ќе бидат модерни, а со одлична цена? Ги најдовме во WOMEN’SECRET. Најнеопходниот моден додаток во сончевите денови се очилата за сонце. Од естетска пак, гледна точка, очилата треба да бидат вистински украс на лицето, да ни ...

Read More »

Како путерот од кикирики помага во слабеењето

Истражувањето објавено во „Британски журнал за исхрана“ се фокусира на тврдењето дека луѓето кои јаделе путер од кикиритки за појадок, покажале намалена потреба за храна во наредните дури 12 часа! Како путерот од кикитики навистина делува во процесот на слабеење, ...

Read More »

Започнува Недела на мажите во Рамстор мол

По “Недела на жената“ во Рамстор Мол, започнува “Недела на мажите“, дел од акцијата “Месец на модата“ во Рамстор Мол. Во пресрет на големи прослави, свадби, матурски, полуматурски прослави, Рамстор Мол за сите вас направи голема акција на попусти и ...

Read More »

Пролетен SPRINGFIELD изглед: Фустанче и сандали

Го освежуваме пролетниот гардеробер со фустанче и сандали од колекцијата пролет/лето на SPRINGFIELD, кои се разбира ќе си ги изнаносиме и во текот на летото. Наш избор е црвеното фустанче со „спуштени раменици“, предни копчиња (со кои дополнително добива на практичност) ...

Read More »

Овие алки од Mango ќе ја освежат секоја модна комбинација

Најлесен начин да освежите едноставна модна комбинација и да ја направите впечатлива се модните додатоци. Овојпат, погледот го насочуваме кон алките од Манго, поточно се одлучуваме за цел сел алки (четири алки) во тркалезна и правоаголна форма, а дизајнирани од ...

Read More »

Хејли Болдвин во новата кампања на легендарните Levi’s 501

Levi’s го прославува роденденот на оригиналниот син џинс 501 кој оваа година, на 20-ти мај, полни 146 години. А годинешната прослава започнува со Хејли Болдвин (Бибер). Хејли ќе ги носи историските 501 модели во текот на прославата во мај, па ...

Read More »