Daily Archives: 16/05/2019

Кендал Џенер и Индиа Мур се расоблекоа за #mycalvins

Супермоделот Кендал Џенер и глумицата Индиа Мур се главни лица на новата кампања на Calvin Klein #mycalvins. Фотосесијата е реализирана од Марио Соренти, а пред неговиот објектив суперемоделот и ѕвездата на ‘Pose’, ја рекламираат новата колекција на долна облека.   

Read More »

Висококвалитетните премиум вина од „Стоби“ освојуваат три континенти

Висококвалитетните вина од класик и премиум линиите на винарницата „Стоби“ се најчестиот избор на потрошувачите во земјава, но и на тие во Русија, Кина и Америка, што во првите три месеци од 2019 резултираше со раст од 30 отсто на ...

Read More »

Техномаркет го отвори својот нов салон во Аеродром (ФОТО)

Вчера, точно напладне, пред голем број на купувачи и соработници, се отворија вратите на новиот салон на Техномаркет во Аеродром, и со тоа свечено се означи почетокот на уште една успешна приказна; започна со работа уште еден голем маркет кој ...

Read More »