Daily Archives: 18/05/2019

Мезе за уживање: Лижавчиња од пилешки крилца

Крилцата преполовете ги кај зглобот, со рака спуштете го месото малку надолу, извадете ја малечката коскичка, а со нож отсечете го вишокот на крилцата. Ваквите лижавчиња може да ги маринирате, пржите, печете на скара или во рерна, и да ги ...

Read More »

Неделен хороскоп (20-ти до 26-ти мај): Топ знаци на неделата – Бик, Риби и Девица

Оваа недела земјените знаци може да сметаат на љубов – прекрасната Венера е за нив одлично поставена. Помалку среќни ќе бидат кутрите Шкорпии и Лавови…А вие, во кој знак сте родени? Прочитајте што ви предвидуваат ѕвездите за периодот од 20-ти ...

Read More »

Црвениот тепих на 4-от ден на Канскиот филмски фестивал

Четвртата вечер на Канскиот филмски фестивал беше во знакот на новиот филм на Педро Алмодовар. На црвениот тепих продефилираа ѕвездите од двете премиери – онаа на новиот филм на Алмодовар Dolor y Gloria и ѕвездите од серијата  Too old to die young. Секогаш ...

Read More »

На кои песни типуваат обложувалниците за Евросонг 2019?

Холанѓанецот Данкан Лоренс и понатаму е главен фаворит за победник на Евровизија што се однесува до обложувањата. Уште вчера, од четврто успеа да се пробие на второ место, според обложувањата, претставничката на Австралија Кејт Милер Хаидке, но сепак, таа и ...

Read More »