Daily Archives: 21/05/2019

Моника Белучи танцува на забавата на Мајкл Корс

За време на вечерните забави кои се одржуваат на Канскиот Филмски фестивал, ѕвездите се забавуваат, а некои и танцуваат. Моника Белучи очигледно сака да танцува. На забавата организирана од Мајкл Корс, италијанската глумица ги покажа своите танчерски способности во друштво ...

Read More »

Зелено Скопје преку култура, наука и технологија – ова е програмата на “Скопје Креатива 2019“

„Скопје Креатива 2019“, почнувајќи од 31 мај до 02 јуни, со својата богата фестивалска програма ќе го размрда креативниот потенцијал на градот и низ култура, наука и технологија ќе претстави креативни решенија за подобрување на квалитетот на животот на граѓаните. ...

Read More »

Тука се продаваат најубавите пецива во градот

Често се вели, доколку во еден ресторан или пекара има метеж, има причина зашто тоа е така. Производите кои се нудат се тазе испечени, квалитетни и вкусни. Тоа значи дека фурната е нон- стоп вклучена, и постојано излегуваат нови пецива, ...

Read More »

Клаудија Шифер во раскошен шарен фустан од Зухаир Мурад

Супермоделот од 90-те години, германската убавица Клаудија Шифер (48) блесна на црвениот тепих на премиерата на филмот за Елтон Џон, „Rocketman“, во Лондон. За оваа пригода, Шифер одбра колоритен, плисиран, макси фустан од Зухаир Мурад. Моделот пристигна во друштво на ...

Read More »

Збогум, Ники Лауда!

На 71-годишна возраст почина трократниот светски првак во Формула 1, Ники Лауда. Легендарниот возач на формула 1 беше еден од најславните во светот на автомобилските натрпревари, а ќе остане запаметен по враќањето на патеката откако беше тешко повреден во несреќа ...

Read More »

Бела Хадид и Лил Миквела се бакнуваат во новата кампања на Calvin Klein, следуваа реакции…

Новата кампања на модната марка Calvin Klein, My Calvins, доби поделени реакции на социјалните мрежи, а многу фанови реагираа на „контроверзниот“ бакнеж меѓу Бела Хадид и Лил Миквела. Топ моделот Бела Хадид ја бакнува во уста инфлуенсерката на социјалните медиуми Лил Миквела. ...

Read More »

Кански филмски фестивал: Ален Делон ја покажа жената на својот живот

На 6-от ден од 71-то издание на Канскиот филмски фестивал, на црвениот тепих сите погледи беа насочени кон 83-годишниот француски актер Ален Делон кој пристигна во придружба на млада жена. Не е тајна дека бројни убавици и славни жени поминале ...

Read More »

Кејт Мидлтон во панталони од пролетната колекција на Масимо Дути

Кога зборуваме за модата во кралските семејства, веројатно патиките се она што последно ни паѓа на ум. Но, не и во случајот на Меган Маркл и Кејт Мидлтон. За посетата на Цветното шоу во граднината на кралската болница кое се ...

Read More »