Daily Archives: 22/05/2019

Повторно златен медал за врвното црвено вино „Барово“

Во конкуренција од над 16.500 вина од целиот свет Освоени 15 награди и повторно златен медал за врвното црвено вино „Барово“ на најголемиот светски вински натпревар „Decanter“ Вината на „Тиквеш“ и ‘тероар’ вината од новата бренд-платформа „Tikves Chateaux & Domaines“ ...

Read More »

Трета среќа: Скарлет Јохансон и Колин Џост се верија

34-годишната глумица Скарлет Јохансон се вери со нејзиниот колега – глумец, комичар и писател Колин Џост (36). Јохансон и Џост се забавувале две години пред да ја донесат оваа одлука. Неодамна заедно се појавија и на црвениот тепих на премиерата ...

Read More »

Бред Пит и Леонардо ди Каприо на црвениот тепих на Канскиот филмски фестивал

Канскиот филмски фестивал вчера, на 21ви март, беше во знакот на премиерата на филмот „Беше еднаш во Холивуд“ на познатиот режисер Квентин Тарантино. И двајцата „стокмени“ во црни костуми и бели кошули, со пеперутки-вратоврски, глумците Бред Пит и Леонардо ди ...

Read More »

 &Other Stories лансираше „еко-френдли“ модни парчиња

Модната марка &Other Stories лансираше колекција за лето 2019, дизајнирана од еколошки материјали. Кампањата е насловена „Ода на океанот“. Фокусот е на рециклираните материјали и органскиот памук за лесните и носливи модели. Неутралните нијанси доминираат, како белата и сивата. Колекцијата содржи ...

Read More »

Swimsuits For All: Ешли Грем и нејзината сестра во кампања за костими за капење

Ешли Грем и нејзината сестра Абигеил Грем ги рекламираат новите костими за капење Swimsuits For All.  Раскошните манекенки позираат под сончевите зраци во новите модели на едноделни и дводелни костими за капење. Самата Ешли учествувала во дизајнот на неколку костими ...

Read More »

Драгана Ангелоски: Нудиме ултрамодерен концепт на изработка и купување на чевли и чанти

Со сопственичката на модната марка DIAS, Драгана Ангелоски, зборуваме зошто да се одлучиме за дизајнирани чевли, кои се предностите, кои се можностите на брендот и колкав е интересот кај нас за вакви, уникатни чевли и чанти. Во духот на новата ...

Read More »

Превкусен чизкејк од јагоди, без печење

Уживајте во највкусната пролетна овошка – јагодата, на кремаст начин. Од намирници потребни се: За бисквитот – 300 грама мелени бисквити, 100 грама шеќер во прав и 150 грама маргарин. За белиот дел – 350 грама крем сирење, 200 грама ...

Read More »

Листа на желби: Летна чанта од MANGO

Какошто деновите стануваат се потопли, размислуваме за летна, лесна чанта, иста онаква каква што најдовме во летната колекција на Манго. Чантата со црвени риги ја носиме во „кежуал“ пригоди, а секако и на жешкиот летен асфалт и на плажа. Ја ...

Read More »

Бебе Реџа позира во бикини: Вака изгледа жена на Инстаграм без фотошоп!

Популарната пејачка со албанско потекло, Бебе Реџа, позира во дводелен костим за капење во Порто Рико. Фотографијата објавена на Инстаграм носи порака дека женското тело не треба да биде совршено и дека токму различностите на телото се убави. Реџа носи ...

Read More »

Луксузен хотел за мачки во Милано, и сопствениците и мачките пресреќни!

Во декември 2018 година, во Милано, Италија, на виа Комелико број 18 е отворен луксузен хотел за мачки „Димензионе Гато“. Ноќевањето во хотелот од 120 квадратни метри чини 20 евра по ноќ. Мачките уживаат во сите луксузи и занимации кои ...

Read More »