Daily Archives: 23/05/2019

Тренд на неделата: Спортски хеланки од Superdry

Го интензивираме темпото на спортување во сезоната на потопли денови. А за целосно уживање во спортот, одбираме модерни хеланки од врвен квалитет. Хеланки од новата колекција на Superdry. Шарените Superdry хеланки, на кои доминира интензивната сина нијанса, се нашиот избор за ...

Read More »

Адријана Лима фатална во фустан од Мајкл Корс

На црвениот тепих на премиерата на филмот «Roubaix, une lumière», на Канскиот Филмски фестивал, вниманието го украде ангелот на Викторија сикрет – Адријана Лима. На премиерата на филмот присуствуваа бројни модели меѓу кои и топ моделите Наташа Поли, Вини Харлоу ...

Read More »

Трендовски костими за капење за лето 2019 од SPRINGFIELD

Трендовски костими за капење, едноделни и дводелни, за различни градби на телото и за секого по нешто, најдовме во SPRINGFIELD. Тука се костимите со вертикални сини и црвени риги (кои визуелно не прават повитки), популарните костими со точкаст принт, со флорални ...

Read More »

Тони Зен го промовираше својот најнов албум „Од изворот на изборот“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Вчеравечер, во МКЦ клуб и ресторан, хип хоп артистот Тони Зен го промовираше својот шести по ред албум со наслов „Од изворот на изборот“. Пред повеќе стотици гости, најголем дел негови пријатели и препознатливи музички имиња од домашната сцена, Тони ...

Read More »

Avon го лансира Attraction Sensation, првиот мирис кој ги буди 5-те сетила

Неодоливиот акорд на кожа е во срцето на Attraction Sensation за НЕА и НЕГО, поврзувајќи ги партнерите со интензивна и стимулирачка моќ која е едноставно неодолива Во играта на привлечност, ниту едно од нашите сетила не треба да биде запоставено. ...

Read More »

3 идеи за појадок со јајца од рерна

Јајцата се идеална намирница за појадок. Испробајте ги на различни начини, а ние ви предлагаме 3 рецепти за совршени печени јајца. Печена кајгана Изматете ги јајцата вообичаено, додадете малку млеко, сол и бибер. По желба, може да додадете и исечкани ...

Read More »

Топ 12 трендовски чанти од GUESS во летни нијанси

Новата колекција на чанти од Guess носи палета на чанти во различни бои и големини, а ние издвоивме 12 фаворити. Сакате помали чантички во кои ќе ги понесете само основните работи или повеќе сакате големи чанти кои кријат цело царство ...

Read More »

Шерон Стоун во фотосесија за Вог: Секси на 61 година

Португалското издание на Вог се повеќе му парира на италијанскиот Вог, лансирајќи насловни страници кои го привлекуваат вниманието на читателската публика. За мајското издание на Вог, насловната и припадна на 61-годишната глумица Шерон Стоун. Насловната и внатрешните страници на кои ...

Read More »

Кански филмски фестивал: Моделите на црвениот тепих

Освен глумците, на црвениот тепих на Канскиот филмски фествал се појавија бројни модели од А-листата. Сите ја искористија можноста да презентираат креации од прочуените дизајнерски куќи. Така, на црвениот тепих видовме фустани од Диор, Версаче, Вивиен Вествуд, Кавали, Том Форд, ...

Read More »