Daily Archives: 24/05/2019

Топ 12 сандали во интензивни бои за лето 2019

За ова лето, интензивните бои се насекаде околу нас. Апослутен хит е жолтата и сината боја, а одличен разигран избор се и црвените и портокаловите сандали. Жолти сандали Доминацијата на трендот на жолти сандали продолжува и оваа сезона. Со оваа ...

Read More »

Потпечен спанаќ со сирење и кашкавал

Уживајте во поинаков вкус на спанаќот. Намирници – 2 лажици маслиново масло, 6 јајца, 1 чаша млеко (полномасно), 150 грама кашкавал, 1 мала лажичка сол, малку црн пипер, 200 грама интегрален леб, 300 грама спанаќ, 1 кромид (црвен), 200 грама козјо ...

Read More »

Шпанската кралица Летиција во син комбинезон од ZARA

Шпанската кралија Летиција уште еднаш покажа дека има многу стил и кога носи модни парчиња од „хај стрит“ модни марки. Убавата Летициа (46) гостуваше на дебата на една шпанска банкарска групација и за овој настан таа одбра син комбинезон од ...

Read More »

Драмскиот аматерски фестивал – ДАФ прославува 60 години од своето постоење

Од 27 мај до 1 јуни во Кочани ќе се одржи по 60ти пат познатиот Драмски аматерски фестивал – ДАФ. Фестивалот се фокусира на македонските аматерски театарски групи, но во последните години, стана препознатлив и надвор од границите на земјава, ...

Read More »

Црвен тепих на Канскиот филмски фестивал: Тетоважата на Санд Ван Рој испрати порака

Тетоважата на холандската глумица Санд Ван Рој, според многумина, не е порака само за сите мажи, туку и конретно порака адресирана за глумецот Ален Делон, кој неодамна призна дека знае да удри шамар на жена, како и тоа дека се ...

Read More »

Живи нијанси во колекцијата на костими за капење на Calzedonia лето 2019

Моделот Синди Бруна позира во новите модели на костими за капење на популарната модна марка Calzedonia. Кампањата е снимена на Бахамите. Пред објективот на Бен Вотс позира француската убавица покажувајќи ги новите трендови од Calzedonia. За лето 2019 акцентот е на живите ...

Read More »

H&M и Џамбатиста Вали ја најавија соработката, едвај ја чекаме колекцијата!

Модниот гигант H&M ги здружи силите со италијанскиот дизајнер Џамбатиста Вали, а резултатот е нова колекција која ќе содржи луксузни и гамурни модели по пристапни цени. Колекцијата е најавена на настанот amfAR Gala во Кан. Во модели од новата колекција позираа ...

Read More »

Поглед на свечената колекција од ZARA

Моделот Бинкс Валтон е главно лице во новата колекција од Zara дизајнирана во лимитирана едиција. Модниот водич е насловен Personal Best.  Зара лансираше лимитирана колекција за свечени прилики за лето 2019. Модните парчиња се наменети за „party-ready“ изгледи, а инспирирани се ...

Read More »