Daily Archives: 25/05/2019

Кански филмски фестивал: Ел Фенинг во „Диор“, креацијата е дизајнирана рачно 450 часа

За премиерата на филмот „Беше еднаш во Холивуд“, на црвениот тепих на Канскиот филмски фестивал, глумицата Ел Фенинг се појави во креација на Диор, инспирирана од модата на 50-те години. За изработка на креацијата биле потребни 450 часа. Само за ...

Read More »

Ќерката на Моника Белучи во нова кампања на Долче и Габана

Преубава како мајкаси, Моника Белучи, и привлечна како татко и, Вансан Касел, тоа е Дева Касел. Дева Касел повторно е ангажирана во спот за новата колекција на Долче и Габана. А нејзината убавина, не може да остане незабележана. Родени во ...

Read More »

Неделен хороскоп (27ми мај – 2ри јуни): Топ знаци на неделата – Бик, Девица и Риби

Кутрите Шкорпии и оваа недела ќе треба да се борат со опозицијата на Венера и Меркур која ќе им создава проблеми на секој чекор и на сите полиња. Одлични вести пак, доаѓаат за Биковите и Девиците. Љубовта им се насмевнува ...

Read More »