Daily Archives: 27/05/2019

Џенифер Лопез мотивира на вежбање, фотографиите го „урнаа“ Инстаграм

Популарната пејачка викендов покажа како се вежба. Фотографиите пак, кои таа ги постираше на Инстаграм, молскавично брзо собраа над 2 милиони „лајкови“. 49-годишната пејачка Џенифер Лопез уште еднаш покажа дека е една од најзгодните жени, но и тоа дека за ...

Read More »

Sara Fashion | Костими за капење лето 2019 – #УбавинаВоСитеФорми

Ја видовте ли новата колекција костими за капење на Сара Фешн? Свежа, ултра модерна и екстремно привлечна? Како што вели нивната кампања – оваа сезона, бидете најдобото од себе. Одберете убавина во сите форми. За вас. Компанијата Де-Та Дејан со ...

Read More »

Амал Клуни во моден изглед од Алберта Ферети

Амал и Џорџ Клуни се фотографирани на римскиот аеродром Чампино. Пред да се качат на приватниот лет, познатиот глумец и адвокатката се „уловени“ на римскиот аеродром. Амал е облечена од „глава до петици“ во креација на италијанската дизајнерка Алберта Ферети ...

Read More »

Кошула-фустанот на Меланија Трамп, сличен модел најдовме во H&M

На службената посета на Јапонија заедно со својот сопруг, Меланија Трамп одбра едноставен и удобен фустан со впечатлив принт. Кошула-фустанот со А крој е креација на Calvin Klein, а украсен е со разгледници од Америка. Изгледот е заокружен со чевли со асиметричен ...

Read More »

Најновата краткометражна анимација на Вук Митевски, ЕДНА, со премиера на 59. Интернационален Краков Филмски Фестивал

ЕДНА, најновата краткометражна анимација на Вук Митевски, својата премиера ќе ја има на престижниот 59 Интернационален Краков Филмски Фестивал. (www.krakowfilmfestival.pl) ЕДНА ќе биде прикажана во главната конкуренција за кратки и анимирани филмови и ќе се бори за наградата Сребрен Змеј ...

Read More »

Бела Хадид ги рекламира новите козметички производи на Dior

Топ моделот Бела Хадид е главно лице во новата кампања за декоративна козметика на Dior. Ѕвезда меѓу новите производи е маскарата  Pump ‘N’ Volume.Два нови производи доаѓаат од луксузната марка Диор – течната пудра Backstage и маскарата Pump ‘N’ Volume.  Во рекламната кампања ...

Read More »