Daily Archives: 28/05/2019

Лежерни летни фустанчиња од &Other Stories

Модната марка &Other Stories ова лето во преден план ги става фустанчињата со точки.  Голем избор на „кежуал“ фустанчиња со миди должина најдовме во летната колекција на &Other Stories. Пријатни за носење, ваквите фустанчиња ги комбинираме со трендовски плетени чанти. Од палетата ...

Read More »

Музичка програма на Скопје Креатива 2019: Пијанистката Дуња Иванова ќе го отвори фестивалот со звучно-визуелна инсталација

Овогодинешната “Скопје Креатива 2019“ започнува на 31 мај и затоа што не постои подобар начин да се започне едно фестивалско дружење, ви ја презентираме музичката програма во рамки на фестивалот. Фестивалското отворање во Кино Култура, со почеток во 21:00 часот ...

Read More »

Емили Ратајковски со обетки од летната колекција на MANGO

Топ моделот Емили Ратајковски блесна во шоуто на Џими Фалон, облечена во тесен фустан со риги и украсена со обетки од летната колекција на Манго. Слични модели на обетки во црвена нијанса се достапни во продажба во Манго, како и ...

Read More »

Лето со РЕД СТАР костими за капење

Од вчера, 27.05.2019, понеделник пристигна новата колекција на костими за капење во сите продажни места на Ред Стар! Мирис на лето, песочни плажи, сонце и омилениот костим за капење. Понудата вклучува костими за капење за мажи и жени со голем ...

Read More »

Разиграно и разнобојно патување низ светот со летната колекција на SuperDry

Наострете ги сетилата ова лето и оставете SuperDry да ве понесе на патување каде не постојат граници, каде енергијата е до небото и секој ден е полн со безброј можности. Разнобојна и разиграна, кампањата на SuperDry, нè води на сосема ...

Read More »

Костими за капење од Mango за лето 2019

Моделот Мали Купмен е главно лице во новата кампања на костими за капење од Mango. Кампањата е снимена во живописното шпанско гратче Кадакес. Австралиската убавица Купмен позира во новите костими за капење од Манго, пред објективот на Џозефина Андрес. За оваа ...

Read More »