Месечни архиви: мај 2019

Пролетната „плус сајз“ колекција на MANGO го слави женското тело во сите конфекциски броеви!

Колекцијата на Манго дизајнирана за различни конфекциски броеви, а наменета за сезоната пролет/лето 2019, е вистински празник за очите! Особено убави се фустаните во живи бои и весели принтови. Панталоните се во пастелни нијанси. Понудата на фустани кои ќе ги ...

Повеќе »

Киану Ривс е ново лице на Сен Лоран

Ентони Вакарело го одбра глумецот Киану Ривс за лице на кампањата за колекцијата есен 2019 на Сен Лоран. Новите фотографии ги снимил славниот фотограф Дејвид Симс, во препознатлива црно-бела техника по која е и препознатлива луксузната француска модна куќа, вдахнувајќи ...

Повеќе »

Црвениот тепих на 2019 Billboard Music Awards (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Секако, Греми наградите се супер, но и Билборд музичките награди се подеднакво возбудливи. Додека црвениот тепих на овој голем музички настан не е толку гламурен како оној на Мет Гала или на МТВ Видео Мјузик наградите, сепак видовме многу забавна ...

Повеќе »

Првомајски рецепт: Совршени ќебапчиња и плескавици

Иако многумина ќебапчињата и плескавиците ги купуваат веќе подготвени во месарниците, најдобра идеја е сами да ги подготвите – така се највкусни! Често се смета дека вусните ќебапчиња и плескавици содржат различни „тајни состојки“, но најволшебното решение е всушност во ...

Повеќе »

Пролетни сандали со висока потпетица од ZARA за секоја модна комбинација

Пролетната колекција на ZARA изобилува од модерни модели на сандали со висока потпетица кои се практични за комбинирање и лесни за носење. Доминираат сребрените и белите нијанси, но тука се и класичните црни сандали украсени со проѕирни детали, светки или чипка. ...

Повеќе »

Фармерките на Дајан Китон – ѕвезди на Инстаграм

73-годишната глумица Дајан Китон уште еднаш докажа дека е голема модна инфлуенсерка. Глумицата е од 2015 година присутна на Инстаграм и има над 900.илјади фанови на оваа социјална мрежа. Неодамна таа објави фотографија на Инстаграм на која позира во музеј ...

Повеќе »

Наоми Кемпбел на насоловната на Вог, годините не и можат ништо!

Супермоделот Наоми Кемпбел со три насловни страници се појавува во јунската едиција на јапонскиот Вог. 48-годишната британска убавица е фотографирана од Луиџи и Јанго. На првата насловна страница носи фустан и чевли од Долче и Габана, на втората насловна е ...

Повеќе »